Bratislavská lýra 1984: Václav Neckář

(koncert)
všetky plagáty
Hudobný
Československo, 1984, 31 min

Záznam koncertu Václava Neckářa. (RTVS)

slunicko2

Dobově konformní koncert 1)  ukazuje 41letého Václava Neckáře jako vyzrálého až rutinérského showmana s originálním pěveckým projevem a specifickou taneční choreografií._____ 2)  Rockový repertoár Neckářovi podle mého názoru nikdy nesedl. Ani balady nebyly to pravé ořechové. Nejvíce se našel v jednoduchých optimistických popěvcích šedesátých let či v jejich napodobeninách v létech pozdějších._____ 3)  Vzpomínám si na chmelovou brigádu v léte 1973. Přijel tam za námi, sám, pustil hudební podklad, vyskočil na náklaďák a zpíval naživo. Do toho trochu tancoval. K tomu účelu si sundal tehdy módní dřeváky, jeden držel nad hlavou, otáčel se a holky po něm šílely. No já taky, přiznám se bez mučení._____ 4)  Povídalo se tehdy hodně o jeho vztahu s jeho věkovým vrstevníkem Deenem Reedem, americkým fešákem, jediným držitelem Leninovy ceny míru z USA, který posledních 13 let svého života strávil v NDR. Hodně spolu koncertovali a kolovaly i fámy o jejich bisexuálním založení._____ 5)  Neckář představil v sestřihu celkem 7 songů, z toho 2 balady. ()