Karlos80

Poněkud výstřední povídkový hororový film, skládající se ze čtyř samostatných epizodických filmů: "Tarota" (Tarot), "Siglo XIX" (Victor Frankenstein), "Terror entre los cristianos" (Terror Amongst) a "La Danza" (La Dance). Za každým příběhem stál jiný režisér. Všechny příběhy se pak točí kolem tématu, "teror v dějinách." Opět divné a bizarní, více poetičnosti, lyrismu, surrealismu než příběhu. Herci a hudba mizerní. Nejlepší je hne-dle podivná a strašidelná úvodní scéna někde v bažinách, ale ta snad nakonec k filmu ani nepatří:-) Z povídek pak asi ta první "Tarot", odehrávající se někdy v roce 1000, a vypráví příběh rytíře, který objeví tělo krásné ženy v podzemí zámku v průběhu epidemie. Druhý příběh se zase odehrává někdy v době vlády Císaře Nerona, kdy dva Křestané se snaží uprchnout z Říma, cestou strašidelným lesem, tam jsou zase docela dovedně abstrahovány nějaké ty upříří motivy. Jinak ale slabé, moc mě to nepřesvědčilo a spíše nudilo. Celkově nepravděpodobné, a jako celek tedy spíše ztráta času, ale zase pro zvědavost či zajímavost proč by ne, obskurdit není nikdy málo. ()