V Zoologickej záhrade sa náhodou stretnú dvaja úplne rozdielny chlapci. Ivoš je malý zbojník, ktorý sa sám potuluje popri klietkach, keď do neho vrazí neznámy nevidiaci chlapec a obleje ho limonádou. Z prvotnej nesympatie sa vykľuje kamarátstvo. Obaja majú radi zvieratá a Ivoš sa rozhodne Slepoňa zapojiť do normálneho detského chlapčenského sveta. Prepašuje ho za brány klietok a dá mu možnosť dotknúť sa korytnačky, slonov či ťavy, teda zvierat, ktoré Slepoň pozná len po zvuku. Medzi Ivošom a Slepoňom vznikne krehké priateľstvo založené na porozumení a tolerancii. (oficiálny text distribútora)

sator

Vzali to za správný konec, Ivoš se "slepoňem" nepáře... Točeno ve Zlínské ZOO Lešná. Násilný nevěrohodný obrat v kriminálku film poškodil... ()

Master19

Zajímavá dětská porevoluční kriminálka. Vždy mě rozzlobí, že už je konec, vůbec by nevadila delší stopáž. I přes mírnou naivitu příběhu vypadá věrohodně a za zmínku stojí i pohledy na Zlín, hudba Jaroslava Uhlíře a také (údajně) jediná filmová role Rostislava Marka - jedné z významných postav současného Městského divadla. Představuje, jak jinak, toho nejdrsnějšího ze zlodějů. Doplněno: Přidána ještě čtvrtá hvězdička, za zdokumentování stavu lešenské ZOO v polovině 90. let. Kluci by to tam dneska nepoznali... ()

ekomo

Příjemný dětský film dobrý na odpočinek. Části filmu se velmi odlišně střídají, zatímco začátek nestojí za nic prostředek a závěr filmu jsou již dost silné na to, aby celkový dojem filmu stačil asi na 50% ()

filipvrbik

Docela zajímavý, zcela neznámý snímek, který ničím neurazí a naopak zajímavá role "Sleponě"- i když je spíš pro děti a adolescenty, případně babičky a dědečky...60% (a zvířátka super, hlavně malej tygřík) ()

krvavamera

Lehká letní pohodovka, rozhodně snesitelnější než všechny ty Jezevčí skály a Lucie s formelínama. Slepej chlapeček lapající zloděje je alespoň legrace. Dětský film o přátelství a o tom, že slepý nutně nerovná se politováníhodný, ale že i slepé děti mohou mít kamarády, kteří se k nim chovají jako k sobě rovným, a žít aktivní život. Překvapivě přesvědčivě ztvránění hlavní hrdinové a roztomile stereopizovaní zloději. ()

crha odpad!

Pořád mi znějí v hlavě hlášky jako "...Jožínek!" nebo "Slépóní! .....Padáme! -....Padáme!" nebo "Pane, já tu hůlku opravdu potřebuji!" ()

Amgis

Jako dítě na mě tento film zapůsobil, když se hlavní hrdinové setkali s vykrádači bytu a jejich následné jednání až po zatčení. ()

Hannibal1913

Příšlušník: "Dobrý den. To jste byla Vy, kdo nám volal, že je v tomto paneláku zloděj?". Důchodkyně: "Nojo, a co má jako bejt?". Příslušník: "Nic, jen jsme Vám chtěli poděkovat." ... Ale jinak jako v pohodě na to nedělní dopolední střízlivění. Však víme ne? ()