Karlos80

Málo známé 80's wip sexploitation. Mladá roztomilá blondýnka Michelle (Shari Shattuck) je přes falešné obvinění uvržena do vězení, a to přes bankovní loupež, kterou nespáchala, kde byla jen jak se říká v nesprávnou dobu na nesprávném místě. Ve vězení vládne tvrdou rukou lesbická správkyně, která si pro své neukojené choutky své chovankyně pečlivě vybírá, ještě spolu se sadistickým dozorcem, který své opět pečlivě vytipované oběti navíc znásilňuje a zabijí. Ti dva tu vládnou pevnou rukou. Ale to není pro mladou a poněkud naivní Michelle ještě zdaleka všechno, nebezpečí číhá úplně jinde. Začátek je libový, ale už tady divák tuší jakým směrem se pak film dál asi bude vyvíjet. Ale i přes velké množství klišé-typických žánrových tradmarků (kdy tento subžánr už těžko mohl přinést něco nového, to nejlepší ve středních '70 letech měl už dávno za sebou), je Naked Cage určitě nadprůměrným wip filmem (v '80 letech pak možná dokonce jedním z nejlepších!), při kterém, když vypnete mozek a budete správně psychicky rozpoloženi, tak se nudit určitě nebudete. Souboje jsou konstantní, násilí místy docela drsné (sklo v ústech, šroubovák zaražený do dlaně atd), jednotlivé charaktery také ujdou (zaujala mě rázná Rita představovaná Christinou Whitaker), vězeňská vzpoura ve finále byla také velmi dobře vypečená. ()