Teherán - Série 1

(séria)

Solverino

Skouknul jsem to celé a není to špatné, jen je to trochu takový dort od pejska a kočičky. Hlavní protagonistka se tak nějak plácá v roli agentky, kdy střídá scény kde předvede perfektní akci a tah na bránu a v další scéně se totálně sesype, když někdo přejede koťátko... (takové divně nevyrovnané). Ale celkem dobrý. ()

Mamlas

Jeden z těch seriálů, kde jsou všichni šmejdi a tak je mi úplně fuk, jak to s nimi dopadne. Vlastně ani moc nevím, o čem to vlastně bylo. Vše, co se tam stalo, by jen částečně zaplnilo jednu 40minutovou epizodu a i tak by to byla nezajímavá slátanina. Trošička akce, jinak sociální vykecávačky, spousta krutopřísných blábolů, nuda, prostoje a zbytečné kudrlinky. Nezaujalo vůbec a ničím. (15%) ()

ER

Po Faudě další povedený seriál, který tentokrát staví více na osobitější špionážní lince, pojednávající o akci na území Iránu. Zájem Mosadu se soustředí na jadernou elektrárnu, která by mohla být zástěrkou pro vývoj jaderné zbraně. Jenže do cesty se postaví důstojník íránské tajné služby, kterého neskutečně přesvědčivě hraje Shaun Toub. Sledovat onu pověstnou hru na kočku a myš je nadprůměrným zážitkem. ()

Nethar

Povedený seriál, iránská tajná služba proti agentům Mosadu. Asi kdybych rozuměl všemu, ušklíbal bych se stejně jako když vidím, jak se hackují do různých systémů a nahrávají nové otisky prstů a tak, ale s přimhouřením očí je to vlastně uvěřitelné a reálné. Slupnul jsem to během nemoci jako jednohubku. ()

chamonix

To, co dělá agentka Mossadu na útěku, je pro mne opravdu těžko stravitelné. Jít na protivládní demo, být nezahalená před vojenskou policií, spát s dealerem drog v teheránském squattu ... Ale co, Netflix ve Faudě udělal daleko větší kopanec, když všichni Arabové na západním břehu znali od prvního dílu polovinu židovského komanda, protože je měli nafoceny a nafilmovány ze svatby a taky to nikomu nevadilo. Takže vypnu mozek a zkouknu Téčko jako dobrodružný seriál.     +++++     Od šestého dílu jsem u toho seděl fakt jen proto, že jsem tomu slzavýmu oudolí už věnoval tolik času - Tamar vypadá, že se rozbrečí, od samého začátku, lovec špiónů Faraz Kamali tomu zase pomalu tečou krokodýlí slzy pokaždé, když mluví se ženou a teď se přidal ještě Mordechaj kvůli ztracené domovině v Íránu (toho z elektráren nepočítám, ten se aspoň bojí o život) ()