Assassin's Game

• USA Maximillian

Tajný tým zabijáků je podroben zkoušce v rozhodující hře o přežití. (Filmbox)

silentname

"Assassin's Game" je teda poriadne špatný film. Otázka je ale, ako ho mám reálne ohodnotiť. Neviem či neišlo o projekt vášnivých ľudí, ktorí chceli urobiť svoj vlastný akčný film. Nemyslím si, že mali veľký budget, ale snaha sa cení. A minimálne sa na to dá celkom fajn pozerať. Je to ale napísané tak zle, že dokopy celý film nemá dokopy ani žiadny význam pozerať. Prečo? Pretože vieme od začiatku ako to celé nakoniec dopadne. Ako to môžeme vedieť? Lebo z prvej scénky vidíme kto je náš hlavný hrdina, a že je nažive. A potom prejdeme späť a dozvieme sa pár informácií. A z nich môžeme veľmi jednoducho vychádzať. Okrem toho sa ich ale podľa mňa dozvieme aj veľmi skoro. Nemyslím si, že bolo nutné aby sa naši hrdinovia dozvedeli, že budú musieť bojovať v druhom kole proti sebe hneď na úvod. Mohli sa to dozvedieť až potom, čo by skončilo kolo prvé. A možno by film mal aj nejaké momentky, ktoré by nás prekvapili. A samozrejme by úvodná scénka musela ísť takisto preč. To sú zbytočné prezrádzania dopredu. No čo reálne film ponúka? Zhrniem to tak, že ponúka nezaujímavé postavy, nudné akčné a bojové scénky a príbeh, ktorý dokopy nedáva žiadnu veľkú logiku a pôsobí skôr ako keby niekto ani nevedel poriadne čo s tým chce vlastne robiť. Jediný dôvod prečo to nie je čistý odpad je asi to, že to ani nepôsobí ako keby boli tvorcovia nejakí profesionáli. Ak chceli urobiť svoj vlastný amatérsky film a nechať hercov sa tváriť, že sa bijú, tak fajn. Myslím si, že s tým čo mali k dispozícii to nie je natočené najhoršie. Ale ten scenáristický chaos im odpúšťať nebudem. Ak chcete robiť filmy, treba to mať spracované o niečo profesionálnejšie. Najmä ak si s ním idete hľadať aj iných divákov, než vlastných kamarátov. Hodnotenie: D- ()