Klementi Sabourin (George Sanders) je hochštapler, jenž se vydal zbohatnout do Ameriky poté, co v Evropě udal z pomsty svého bratra policii. Netrvá to dlouho a za pomoci podvodů či přízně u něžného pohlaví si získá pověst finančního mága a rychle stoupá na společenském žebříčku vzhůru. Nic ale netrvá věčně a jeho ošidná minulost ho nakonec dostihne i za oceánem. (FoxMulder)

liquido26

Tak trochu padesátkový předobraz Vlka z Wolf Streetu. Klementi Sabourin je uprchlík z Československa (taky má typicky české jméno) a za velkou louži odejde poté, co v Itálii zapříčiní smrt svého bratra. Velmi rychle díky své prohnanosti a bezohlednosti přijde na velký peníze a začne ovládat trh s akciemi. Neštítí se ničeho, podvody kontroluje ceny akcií, přebírá krachující společnosti, rozbíjí manželství a manipuluje všemi lidmi kolem sebe. __ George Sanders zde ztvárnil jednu z nejodpornějších postav, co jsem na plátně viděl a ztvárnil jí naprosto dokonale. Ještě větší dojem na mě udělala Yvonne De Carlo v roli jeho asistentky Bridgette Kelly. ()