Supernova

• Veľká Británia Supernova (viac)

Sam a Tusker sa rozhodli stráviť nejaký čas vo svojom starom obytnom voze a počas cesty Anglickom navštívia rodinu, priateľov a miesta, na ktorých dlho neboli. Tuskerovi pred dvomi rokmi diagnostikovali počiatočnú demenciu, čo obrátilo ich životy hore nohami. A od tej chvíle im nezáleží na ničom inom, ako byť spolu. Počas ich cesty sa však postupne ukazuje, že ich predstava o budúcnosti sa začína značne líšiť. Tajomstvá sú odkryté, súkromné plány odhalené a ich vzájomná láska prechádza najťažšou skúškou, akú doposiaľ zažila. Nakoniec sa obidvaja musia postaviť otázke, čo skutočne znamená láska a čo všetko sme jeden pre druhého ochotní spraviť. (Continental film)

deniska.tomc

Silný , srdcervúci , nežný, intímny , a veľmi smutný príbeh. Od prvej chvíle sa dostane pod kožu. všetky predsudky idú bokom. miestami sa človek vcíti do oboch postáv natoľko, že cíti vnútorný rozpor voči ich rozhodnutiami a pocitmi ktoré kladú na prvé miesto, slzám sa nevyhnete. Láska , silné priateľstvo a oddanosť sú nasilnejšími piliermi vzťahu, aj medzi rovnakými pohlaviami a určite by si mala spoločnosť uvedomiť, že to nie je len rozmar mladej generácie. ()

mmirri

Pěkné herectví, působivé záběry přírody utěšují člověčí bolest. Po shlédnutí jsem měla intenzivní pocit krásy a řádu. Snad proto, že lidé tam měli život stále ve svých rukou se zodpovědností a láskou. ()

Siuuu

Priznám sa, že film som si pozrela najmä kvôli Colinovi Firthovi, ktorého herecký prejav mám rada ... ťažká téma, citlivo a vkusne spracovaná, výborné výkony oboch hlavných protagonistov ... realita je žiaľ oveľa horšia, a to viem o čom hovorím z vlastnej skúsenosti ... nemôžem dať menej ako plných 5* ()