Brave New World

Z dalekých krajů dorazí neznámý rebel a obyvatelé Nového Londýna začínají zpochybňovat pravidla zdánlivě utopického světa, ve kterém žijí. (Netflix)

Mermaidee

Podle mě tady dost nedoceněný seriál(pochopila jsem, ze zenam vadi grupace a muzum romanticka linka), proto dávám plný počet hvězd, jinak bych asi jednu ubrala. Po svižných šesti dílech mi totiž začalo připadat, že tvůrci něco zatajují. Jinak ty dějové skoky a jednání postav nechápu. Nezvedala jsem sice obočí jako při LOST, ale stejně. Závěr si vysloveně říká o další řadu (což byl nepochybně záměr), ale uvidíme, jestli scénáristé ukočírují děj. Vizuálně je to nicméně moooc pěkné a jako minimálně Beta plus bych si to v Novém Londýně chvíli vyzkoušela. Teď jdu sehnat knihu. ()

Konev

Ani pořádné sci-fi, ani pořádná hanbatina, děj takový mdlý a konec jsem nepochopil. Ach jo. Že bych měl mít radost a měl být šťastný jen, když budu mít sex, hm, tak to bych byl pěkný ubožák. Je mnoho lepších věcí, které mě dělají šťastným. A nepotřebuji k tomu ani pilulky 😄 ()

Bartez3

Keby som predtým nečítal aj knihu dám 4 hviezdičky lebo by som par veciam nerozumel, ale takto úplne top scifi seriál, ktorý som potreboval už dávno vidieť sfilmovany. Napínavé, na zamyslenie ()

Juklitz

Zamjatin-Huxley-Orwell-Burgess. Osa představ o nějakém vývoji civilizace byla ve dvácátém století vystavena kritice a neskutečné úvahologii, kdy Huxleyho klasika se stává bližší a bližší právě v dnešní době v západní společnosti. Seriál z roku 2020 toto paradoxně totálně ignoruje a provede těžkou lobotomii toho nejdůležitějšího poselství, které nám bylo zanecháno. Je to jako Huxley na extrémní dávce somy. Samotný svět a vůbec vizor - ok. Vlastně se to tak nějak slučuje, ale ono je to jednoduché - Huxley byl docela návodný. Byl návodný tak, že prostě nechápu, proč se scénáristi rozhodli pro takový radikální řez, jaký tomu byl důvod. Pokřivená motivace a vývoj postav, elementární jádro Huxleyho se prostě odpařilo. A - nakonec - dostalo naprostou podpásovku závěrečnou vzporou dělnické třídy - to je naprostý vtip, buď jsou autoři politicky angažovaní a dělali to se záměrem (potom ovšem nepochopili Orwella ani Burgesse), BNW nepochopili samotnou, nebo si dělají z Aldouse nepokrytě prdel. Co se týče seriálu - Lenina se snaží, nicméně Johnova postava nedostala potřebnou hloubku. přestože - a naprosto paradoxně - postava Helmholtze (byť je to teda žena, ale to je mi fuk) dostává velký prostor. No jo, ale.. klasicky.. dotane velký prostor, ALE to zásadní s čím má přijít do děje knihy jednoduše nepřijde. Mond to samé, dostane prostor - ale ten podstatný obsah tam chybí (naopak dostane vygenerovaný nový, uplně zbytečný). John teda nemá doskočiště pro svůj potřebný oblouk, protože.. protože se jej autořit seriálu prostě rozhodli zrušit. Achjo. ()

Leonardo DiCaprio a utopický ostrov

Leonardo DiCaprio a utopický ostrov

01.08.2020

Herec a producent Leonardo DiCaprio připravuje nový seriál Ostrov, jenž bude vycházet ze stejnojmenné knižní předlohy od Aldouse Huxleyho z roku 1962. Děj knihy vypráví o cynickém novináři, který… (viac)