Stanice 11

• USA Station Eleven
Sci-Fi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2021–2022), 8 h 33 min (Minutáž: 44–60 min)

Tvorcovia:

Patrick Somerville

Predloha:

Emily St. John Mandel (kniha)

Hudba:

Dan Romer

Postapokalyptická sága, odehrávající se v několika časových rovinách, sleduje přeživší ničivé pandemie, kteří musí znovu vybudovat svou kulturu, společnost a identitu. Tváří v tvář hrozbám nového světa se upínají k tomu nejlepšímu, co ztratili... (HBO Max)

Recenzie používateľa meda2016 k tomuto seriálu (10)

Wheel of Fire (2021) (E01)

Uvádění do děje je kultivované a s rozmyslem. U několika postav se prozrazuje charakter a způsob chování ve vypjaté situaci. Navození apokalypsy po dávkách ale důrazných. ()

A Hawk from a Handsaw (2021) (E02)

Bez prostřihů na předcházející děj úplně marné. Co to má znazornit pochopíme - nemá to nic z činů první epizody. Malé skupiny přežívají díky jednotící myšlence, kterou zřejmě nese jedinec, snad dva. Motivace jsou záhadnějši a možná nebezpečné. Druhá epizoda nebaví a nebudí zvědavost pro pokračování. ()

Hurricane (2021) (E03)

Třetí epizoda má s rozmyslem získat opadlou pozornost a vzbudit zvědavost, kam příběh směřuje a jestli stojí zato vydržet. ... Střídání údobí má vývoj událostí zahustit. Nic podstatného jsem se nedozvěděl - Arthur a autorka komiksu Stanice 11 se citově znali. ()

Rosencrantz and Guildenstern Aren't Dead (2021) (E04)

Nebudu psát recenzi epizody. Jen má říci, že mezi netradičními charaktery proměněného světa poznáme spravedlnost pouze zkušeností minulosti. A ta má vést k přežití rodu. Nepřekvapivě překvapivými prostředky. ()

The Severn City Airport (2021) (E05)

Epizoda, kterou by dobrý scénárista zkrátil na 20 minut. ... Jak to, že funguje tolik zařízení na elektřinu? ()

Survival Is Insufficient (2021) (E06)

Zajimavé ale spíš spojovací. Nutí zamyslet se nad nejednoznačností charakterů a následků. ()

Goodbye My Damaged Home (2021) (E07)

Tato část byla životná. Opět mám problém s množstvím rozsvícených zdrojů. ()

Who's There? (2022) (E08)

Z koho a koho se mi zvedá kufr... ... Příběh konečné začíná být logicky jednoduchý. ()

Dr. Chaudhary (2022) (E09)

Nezasloužené 4* - ale je to o rodině. Skutečnost je taková. ()

Unbroken Circle (2022) (E10)

Příprava osudu lidí v letadle pro mne zmatená. Pochvala za spojení linií příběhu, kde už Hamlet je jen mimochodem. Příběh rodin je příběhem života na Zemi. ... Komix zde nazvaný grafickým románem velká berle - obsah vlastně nemá význam. ()