Sheng tou ci shi dai

• Hongkong 神偷次世代 (viac)
všetky plagáty

Speciální tým zvaný Skyline cruisers je nasazován jen k nejdůležitějším úkolům. Právě byl ukraden návod na výrobu léku proti rakovině. Tým musí vystopovat zloděje, zabavit návod a vrátit se zpět. Do akce se tak vydává Mac (Leon Lai), Michelle (Michelle Saram), Bird (Jordan Chan) a Sam (Sam Lee). Jejich cesta vede do Kuala Lumpuru, kam utekl zloděj Kam (Patrick Lung), po vykradení jedné z předních světových lékařských laboratoří. (Terva)

Sysel_CZ odpad!

Třeba jsem jen neměl náladu, ale přišlo mi to jako naprostá splácanina. Taková čínská variace na Mission Impossible s pokusy o megacool záběry a s nulovým důrazem na smysluplnost děje. Možná by to v druhé půlce bylo lepší, ale nevím, tu už jsem neměl sílu vidět. Hrůza... ()

HKstars

John Woo naštval svojí M:I-2 zřejmě i fanoušky v Asii a tak se Wilson Yip rozhodnul, že mu předvede jak se to dělá. Skyline Cruisers se svojí inspirací ve slavné americké sérii nikterak netají a hned v úvodu si ze západních kolegů trochu vystřelí. Samozřejmě se nekopíruje doslovně a v Hong Kongu na visačku CIA moc holek nesbalíte, takže našimi hrdiny je parta hi-tech zlodějíčků, kteří za tučný peníz seženou cokoliv, třeba i experimentální lék na rakovinu o který se perou dva vědci. Tým vede mlčenlivý Mac (Leon Lai) a jeho kámoš ze starých časů, Bird (Jordan Chan), Michelle a Sam jsou pak spíš talentováni teenageři, kteří si rádi přilepší. Žádný sejf pro ně není překážkou, ale nejnovější zakázka je příliš vysokou hrou a tak přijdou na řadu podrazy a taky trochu romantiky, když se Mac zakouká do tajemné June (Shu Qi), kterou potká během jedné nezdařené akce. Může za tohle náhle vzplanutí jeho stále doutnající trauma z minulosti nebo je všechno součástí složité pavučiny intrik? Na to snad ani nemusím odpovídat, ne? Skyline Cruisers se snaží diváka vodit za nos pěkně dlouho, ale zároveň ho dost podceňuje, takže na správné řešení tajenky přijdete pěkných pár minut před koncem filmu a budete se moci utěšovat snad jen pohledem na půvabné křivky Shu Qi a technicky fajnové přepadovky nejrůznějších budov. Tohle má Wilson Yip zmáknuté levou zadní a kdyby hrdinové nemuseli čas od času použít ruce na něco jiného než dobývání zámků, bylo by to skoro bez chybičky. Hongkongská tradice jim však velí zmlátit pár poskoků a tady Yip kompletně ztrácí půdu pod nohama - zpomalené kung-fu v jeho podání je směšné a vykazuje všechny příznaky popové degradace, která žánr na konci 90. let postihla. Zpěváci zkrátka bojovat neumějí a nedočkáme se tu žádného zázraku ala superkop Aarona Kwoka v 2000 A.D. Podobně cuknete koutky, když se hrdinové snaží být cool i za cenu šílených střihů (průjezd termotunelem na bruslích), takových situací je naštěstí pomálu. Yip v zásadě žádnou výraznější chybu neudělal, ale vypůjčoval si příliš mnoho věcí z příliš mnoha filmů a děj snímku rozmělnil do série úkolů (hrdinové někam pracně vlezou, zjistí, že tam něco není a budou muset vlézt někam úplně jinam), které jen zřídka protne nějaké překvapení či dějový zvrat. Navíc se obávám, že kdybych si teď začal ty scenáristovy oslí můstky skládat v hlavě dohromady, ukázalo by se, že to nedává příliš smysl. Podobná aktivita by vás mohla posednout už během sledování samotného filmu, protože pokud máte nakoukané libovolné dva díly televizní Mission: Impossible, nemá vám Skyline Cruisers krom cukrkandlového obličeje Leona Laie (na jeho auru se zřejmě dost spoléhalo) co nabídnout a pokud se o to přesto pokusí (bitky), vyznívá to ploše až směšně. Občas to zkrátka chce ubrat plyn a nesnažit se být za každou cenu "cool", resp. hollywoodštější než Hollywood. Wilson Yip natočil řemeslně vyspělý, ale naprosto prázdný film, který vám proletí hlavou rychleji než kulka pětačtyřicítky. 50% ()

Terva

Jakási podivná parodie na Mission Impassible, které musím přičíst k dobru vysokou akční zainteresovanost. Ale to je asi tak vše. Střelba ve filmu je zmatená, divná a už ani nevíte, kdo na koho a proč. ()

• Film byl po určitou uváděn jako pokračování snímku San tau dip ying (1997). Producenti však toto tvrzení později popřeli. [Zdroj: ovquide.com] (Terva)