Language Arts

silentname

Keby tento film urobil pár detailov trošku inak, a ešte by sa to trošku zostrihalo, aby to nebolo tak dlhé, mal by som tu skutočne novoobjavený silný filmový zážitok. "Language Arts" má len jeden jediný väčší problém a tým je fakt, že niektoré časti, keď sledujeme Charlieho dospelý život a máme to prestrihané z viacerých jeho životných etáp, nadobudol som vnútorne pocit, že sa to dalo ešte trošku prestrihať. Mohli sa nejaké časti vyňať a viac sa sústrediť na jeho detstvo? Prečo? Pretože tie časti sú veľmi dobre spracované. Rovnako ešte poviem, že film tento príbeh hovorí dosť rozhádzane. A trošku ma to mrzí. Pridáva mu to na štýle, no keď sa v druhej polke začneme na niektoré udalosti sústrediť trošku viac, zistíme, čo tu vlastne pod povrchom drieme. Takže toľko k tomu negatívnemu. Poďme na to pozitívne. Lebo je tu toho viac než dosť. Ako som povedal, časti v Charlieho detstve považujem za absolútne excelentné. Vynikajúco napísané, skvele zobrazenie "kvázi" priateľstva (ak si film pozriete, pochopíte prečo), ktoré ale má veľmi veľký a hlboký význam. V jednom bode ma dokonca film úprimne dostal do sĺz, a poviem to znovu, to sa nestáva veľmi často. Emocionálne ma ale tá udalosť zasiahla, pretože bola spracovaná veľmi silno. A nemal som pocit, že by nami film veľmi manipuloval. Finálne časti v dospelosti Charlieho sú tiež skvelé. A majú svoju silu. A dávajú tomu filmu veľmi pekné prepojenie. Trošku ma len mrzí, že sme videli aj veľké množstvo iných scénok, ktoré sa sústredili na jeho manželstvo. Pretože tam to najviac pre mňa kríva a neprináša moc nového. Ukazuje ho to ale ako otca, ktorý sa stará o chlapca s mentálnou poruchou, spôsob ako sa snaží ľuďom pomáhať ako učiteľ a podobne. Istým spôsobom si myslím, že film mal byť urobený na spôsob "Let Me Eat Your Pancreas". Tak by to tie emocionálne časti podľa mňa spravilo ešte lepšie. Pretože ten potenciál tu na to bol. Gravitas Ventures tu skutočne priniesli skvelú drámu, na ktorú ešte budem chvíľu spomínať. Myslím si, že ide o film, ktorý je skutočne hodný vášho času. Hodnotenie: A- ()