silentname odpad!

"Nina Of The Woods" je prvým filmom roku 2021, ktorý posielam do odpadu. Nenapadne mi jediná vec, čo by som dokázal na tomto filme ohodnotiť pozitívne. Možno môžem pochváliť kameramanov za to, že vedeli počas častí v lese pracovať s rôznymi filtrami, aby vedeli nabudiť atmosféru a film pôsobí natočený celkom kompetentne. No ak je to najväčšie plus, ktoré dokážem tomuto filmu dať, tak sme na veľmi veľmi zle. Všetko ostatné totiž pôsobí ako keby si z nás niekto robil srandu. A nakoniec to v závere ešte celé zaklincuje momentkou, kde tomu zoberú akúkoľvek chuť. Toto je film tak bez chuti, že horšie to už asi ani nemôže byť. Postavy by som rozdelil na menej otravné a viac otravné. Nič viac k tomu nemám čo povedať. Nikto tu nie je dobrou postavou. Všetci ma z nejakého dôvodu otravovali. No najviac ma počas celého filmu nebavilo počúvať Jeremyho reči. Absolútna tragédia. Úvod je monotónny, cesta do lesa nudná, časti v lese absolútne nemajú žiadny element, ktorý by ich urobil zaujímavé alebo originálne. V podstate by som mohol povedať, že tak ako "Trhlina" je horšia verzia "The Blair Witch Project", tak tento film je horšia verzia toho, čo pre mňa bola "Trhlina". Je to napísané tak chaoticky, že podľa mňa ani samotní tvorcovia nevedeli, čo s tým vlastne robili. Pri konci sa dozvieme, že sa naši hrdinovia ocitli v akejsi špirále. Kde cesta von nemusí byť správna cesta a počas filmu sa vracajú na tie isté miesta alebo sa dejú momenty deja vu (pravdepodobne, lebo nie som si istý,či na niektorých miestach nám len film nezopakoval nejaké scénky) a celé je to tak komplikované, že som nerozumel absolútne ničomu. A spôsob akým nám to chcú vysvetliť a ako to nakoniec dopadne v hlave necháva len viac a viac otáznikov. Pravdou rovnako je, že celý film mohol by len o dvoch postavách. Nine a sprievodcovi. Jeremy, Rochelle a Eric sú zbytoční a mohli byť z filmu pokojne vyhodení. O nič by sme neprišli. Okrem toho vo väčšine týchto filmov, kde sa postavy stratia v lese, alebo ich niečo prenasleduje je aspoň nejaký moment, kde cítime nejaké ohrozenie alebo sa reálne začne niečo diať. Toto je film, kde sa točíme v kruhoch (alebo špirále, ja neviem), nič sa dokopy nedeje, je tu obrovská dávka filozofických monológov a otravných postáv. Takže nie, neviem čo by som na filme vyzdvihol. Začalo to hrozne a skončilo to ako čistý filmový debakel. Nebudem vám to odporúčať, lebo nie je na tom nič čo by som mohol odporúčať. Tento film najlepšie nevidieť, obísť a zabudnúť, že existoval. Ak ste si z toho ale niečo zobrali, tak super. Užívajte. Pre mňa prvé tohtoročné odpadové utrpenie. Hodnotenie: F ()