silentname

Vždy ma bavia filmy, ktoré nepotrebujú toho moc na to, aby fungovali. Sem by som zaradil aj "Nesting Dolls". Myslím si, že už som dávno nevidel film, kde by sa veci tak veľmi rýchlo zvrtli. Úvod je trošku menej zaujímavý, hoci som už vtedy mal z Tori pocit, že niečo v nej nie je úplne v poriadku. A čím ide film ďalej, o to viac to začne na nás tlačiť. A výsledok je boj o prežitie, snaha sa vyslobodiť a napätie do úplného konca. Osobne by som privítal síce iné rozuzlenie, no na druhú stranu si myslím, že dáva zmysel. Je tu však niečo, čo reálne vo filme pre mňa vôbec nedáva moc zmysel. A to sú reakcie Tori a Britt hneď na úvod filmu, keď sa udeje tá nehoda. Dá sa argumentovať, že neviem ako by som v tejto situácii reagoval, no minimálne skúsiť či osoba dýcha a ak nie tak ju skúsiť oživiť. Nie rovno zhodnotiť, že ju treba zakopať a potom keď sa preberie sa budeme tváriť, že sa nič nedialo. A potom chceme len, aby mlčala. A nakoľko nebude chcieť, tak nasleduje väznenie a šikanovanie. A vymýšľanie plánu, ktorý reálne neexistuje. Aspoň ja som Tori v tomto absolútne neveril. Záver to však veľmi dobre hovorí. Ako si budete môcť veriť, ak dve sú vinné a jedna nevinná? Ako sa z toho dostať tak, aby ste všetky mohli odísť nažive? Nebudem to rozuzľovať ak chcete vidieť film, no fungovalo to. Možno film mohol pôsobiť trošku realistickejšie, ale tá atmosféra v ňom funguje. A preto je aj môj rating o niečo vyšší. Hodnotenie: B ()

Marze

Nesting Dolls je psychologický thriller no naší temnější stránce , která může ležet hned pod povrchem. Tori, Britt a Erica ¨sesterstvo , které spolu tráví týden na břehu řeky v chatě. Když se stane nehoda jsou nucené se obrátit proti sobě a jejich humanita sesterství prudce klesá. Je to chytrý napjatý nizkorozpočtový thriller. Je zde hodně detailů a holky herky bláznivé hrají výborně. Jak jsou jako Američanky zvyklé hrát i v běžném životě. Pobavil mě způsob jakým jedli Milánské špagety- rukama nebo hubou. ()