S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

Budh@

Pro mě jednoznačně nejlepší pohádka. Má vše co potřebuje. "Spadlo ti to Máchale, asi vítr"; "Jsi drzý čert" Pro mě nejlepší byl Petr Nárožný. ()

KacHnAop

Jedna z nejlepších českých pohádek, kterou lze považovat za jeden herecký koncert Vladimíra Dlouhého či Ondry Vetchého. V geniálnější roli jsem Petra Nárožného v životě neviděl. Ani pan Kemr jako pan král zahrál bez sebemenší chyby, ale on to má jednoduše v sobě. Výborné nezapomenutelné hlášky, kterými je pohádka Hynka Bočana hodně nabitá, kvalitu nijak nesnižujou. ()

benqsiemens

Krásná pohádka, která pobaví víc generací než jakékoliv jiné dílo už natočené. Vynikající herci mezi kterými bych rozhodně pozvedl v roli kaprála Petra Nárožného, ten byl úplně dokonalej. Pro mě jeden z nejlepších českých filmů vůbec, protože to ztvárnění bylo moc hezké a bylo viděl, že to dělaly lidé, kteří rozhodně filmování rozumí. Prostě lidé rozumní. ()

rigby

Výborní herci, na jejichž uvolněných výkonech je vidět, že si natáčení této skvělé pohádky skutečně užívali. Navíc spousta moudrosti podaná naprosto přirozenou a stravitelnou cestou. Velmi vydařené dílo! ()

ZAUME

Senzační pohádka mého mládí, plná pravého českého humoru.. a toho není nikdy dost. Provedení je výborné a příběh má hloubku.. navíc Ondřej Vetchý je rozený čert. ()

Apaachee

Klasická česká pohádka. Jedna z nejlepších českých pohádek vůbec a s nezapomenutelnou hláškou "Zas ti to spadlo. Asi vítr, ne?". ()

Sethlans

Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. Na Vetchého, Kemra,Dlouhého, Nárožného a další se báječně kouká, má to v sobě šmak a veliký potenciál. Jednoznačně 99% ()

dthwinter

Pohádka, která by měla reprezentovat českou pohádkovou tvorbu. Vynikající herecké výkony jen podtrhávají celkově dokonalou pohádkovou atmosféru. Zejména hlášky a etudy Petra Nárožného už asi do smrti nevymizí z mé paměti. ()

deathmoon

Najkrajšia rozprávka o pekle, ktorá vyvolá úsmev. Už som ju videla nespočetne veľa krát a stále ma baví tak, ako keby som ju videla prvýkrát. ()

Ivulla

Nádherná výprava, krásná hudba, výborné herecké výkony. Veselá, vtipná a svižná podívaná s dobrým koncem, jak to má být ve správné pohádce. Vždy se na ni ráda podívám. ()

Hellhajzl

Jedna z čeksých klasik s nezapomenutelnými hláškami typu: "Zas ti to spadlo. Asi vítr, ne?", "Jsi drzý čert...", atp. Je skoro až k pláči, že se moderní pohádky nedokážou ani zdaleka vyrovnat starým a zažitým mistrovským dílům. ()

Dekovnik

Je to rebel! A Vetchý nejsympatičtější čert široko daleko. Legendární hlášky a skvělé obsazení. Pro mne nejlepší česká pohádka. ()

Ijanek

Z "čertovských" pohádek nejhezčí, a bezkonkurenčně nejlepší. Kemr, Dlouhý a Vetchý jsou neodolatelní a téměř bezchybní Hláška "spadlo ti to Máchale - asi vítr" je jedna z nejlepších z pohádek vůbec. Sympatičtí čerti a zlá, chamtivá macecha se správcem nemají chybu. Je to klasická vánoční pohádka která se neokouká. Navíc poučná v povahách ()

Kizermen

V pořadí první nejlepší pohádka, to je těžká pravda na tuto pohádku se těším celý rok až bude na Vánoce v televizi ,asi jako každý ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček