Digimon Adventure: Last Evolution Kizuna

• Japonsko デジモンアドベンチャー LAST EVOLUTION 絆 (viac)

Poslední dobrodružství Taichio, Agumona a ostatních kamarádů, známých z Digimon Adventure (1999)! Roky plynou a z prvních „Digivyvolených“, kteří jako děti na základní škole společně se svými Digimony zachraňovali svět, jsou už nyní dospělí lidé, vysokoškoláci, případně pracující osoby. Jejich životní cesty se více či méně rozdělily, ale nejnovější události je přinutí znovu se spojit. Ještě jednou, naposledy, se budou muset rozhodnout, jestli budou bojovat. Tentokrát však rozhodnutí bude těžší, než kdy předtím, protože na světlo vyplyne mrazivá skutečnost, že pouto mezi člověkem a jeho Digimonem slábne, čím je člověk starší a čím víc bojů společně absolvují. Nadcházející bitva tedy pro všechny z nich může být tou úplně poslední a rozhodnutí, zdali bojovat pro druhé a riskovat trvalou ztrátu, musí být učiněno co nejrychleji. (Israha)

Naty94

Zpracování dospívání se mi líbilo, ale nechápu vykradení starších filmů jako Adventure nebo Our War Game. Zároveň mi to přišlo trochu jako předělávka Tri ve zkratce - téma dospívání, ztráty a (pozor spoiler) taková nová verze Maki. Ostatní postavy krom hlavních dvou neměly v podstatě žádnej prostor a interakce. Za mě je to zklamání. Podle recenzí a ohlasů jsem čekala víc. ()

silentname

"Digimon Adventure: Last Evolution Kizuna" je presne ten film, ktorý som dúfal, že uvidím. Emocionálne silný, pôsobí ako veľkolepé finále jednej skvelej animovanej ságy a má všetko čo by som od tohto očakával. Akciu, drámu, humor a samozrejme aj emócie. Nakoľko po určitom čase sa musia ľudia so svojimi digimonmi nadobro rozlúčiť. A vnútorne to cítim, že je to rovnako silné ako stratiť blízkeho priateľa. Potešila aj dávka fan-service, ktorá sa v tomto filme nachádza. Ako hudba, staré dizajny animácii počas vývinu Digimonov (ale s vylepšenými animáciami), Mattova harmonika, scénky s hladnými digimonmi... všetko čo som mal rád v pôvodnom seriáli. Vizuálne je film silný, mnohé animácie skvelé a finálna evolúcia je skutočne perfektná. Tak ako som kedysi kritizoval na "Digimon Frontier" je tu spracované spôsobom, že som tomu nemal problém uveriť a okrem toho to dodáva záverečným momentkám úplne nový rozmer a je to silné. Čo sa týka postáv, tak digimoni sa nezmenili, naši hrdinovia však pomaly prichádzajú do veku, kedy už sú dospelí a je načase vstúpiť do trošku iného sveta. Mrzí ma, že Sora tu nemá dokopy žiadnu rolu a objaví sa len na chvíľu. Ako aj niektoré ďalšie postavy. Na druhú stranu sa tu objavia Davis, Ken, Cody a Yolee z druhej série. To potešilo, nakoľko som si hovoril, že by si zaslúžili väčšiu rolu než mali naposledy. Príbeh sa centruje najmä okolo Taichiho a Yamata, no myslím si, že je to potrebné. A funguje to veľmi dobre. A potom je tu zloduch filmu. Nebudem hovoriť o koho ide, no veľmi dobre rozumiem dôvodom, pre ktoré sa rozhodne spraviť to, čo spraví. A veľmi silne to súvisí s našim príbehom. Ak s Digimonmi začínate, odporúčam pozrieť prvé dve série a potom sa sem vrátiť. Sám o sebe film moc nebude dávať zmysel. Ak ste však (tak ako ja) s týmito postavami žili od začiatku a vnímate to ako pokračovanie, potom je to všetko, čo som chcel. Skvelá práca. Hodnotenie: A ()

Soundtrack

S Digimony jsem se setkal naposledy asi před těmi dvaceti lety, kdy jsme s bráchou žrali seriál na Nově. Další série kromě té první jsem neviděl, ale i tak mi tenhle film navodil příjemný pocit nostalgie. Opravdu to působí, že celý film vznikal jako rozloučení a finální ukončení příběhů té první generace z původního seriálu. Jedna z hlavních zápletek ve filmu je to, že Digimoni mohou být pouze s dětmi a dospíváním jejich pouto s majiteli slábne, až nakonec úplně zmizí, což je pro všechny samozřejmě hodně nepříjemné zjištění a musí se s tím vyrovnat. Takový už je ale bohužel život. Sice už dávno nejsem malé děcko, které se těšilo na každý díl Digimonů, ale tohle je prostě ukázkové zakončení Digimoní ságy. ()