Fred Mason (Milburn Stone) na svých cestách učiní objev mimořádně nadané a inteligentní gorily - spolu s několika lvy a tygry ji převeze do cirkusu, v němž pracuje. Po návratu se dozvídá, že Dorothy (Martha Vickers), sestra jeho snoubenky, vážně onemocněla a byla svěřena do rukou renomovaného doktora Walterse (John Carradine)... Ten však coby šílený vědec střádá ďábelský plán - za pomoci operace přemění onu divokou gorilu z pralesa v krásnou, mladou a svůdnou ženu, avšak na úkor zdraví Dorothy... "Gorilí žena" pak dostává jméno Paula (Acquanetta) a začne pracovat v cirkuse... Zvířata jsou v její přítomnosti neklidná a později i lidé z okolí začínají tušit, že pod maskou krasavice se ve skutečnosti skrývá divoké zvíře... (fiLLthe3DD)

liquido26

Tato série mě jako jedna z mála Universal monster minula. Potěší známí herci jako John Carradine nebo Evelyn Ankers. Jinak ale průměr. Gorilí žena Acquanetta nic moc, mohla bejt trochu hezčí, když už tam vůbec nemluví :-) ()

fiLLthe3DD

Neurazí, ani nenadchne. Příběh stereotypní (asi jako u většiny "Universal Monsters" hororů), krev žádná a vraždy mimo záběr... Přesto mne však tenhle kousek docela bavil, maska "Gorilí ženy" byla celkem snesitelná (a v rámci možností i strašidelná, byť v té nejlepší fázi ji vidíme jen na pár vteřin) a práce se zvířaty obdivuhodná... Takové milé, blbé, pohodové, nenáročné... Jen ten konec mě trochu naštval, čekal jsem, že všichni zjistí že právě krásná Paula byla ve skutečnosti ta chlupatá gorila a ono nic :D Jeden z těch povedenějších Universal hororů, i když podruhé se asi nepodívám :) 60% ()

Campbell

Film o tom jak parta výzkumníků chytí domorodou ženskou která vypadá jak opice. Jo je to blbost a ani mě to nebavilo. Upřímě nechápu hodnocení na IMDB 58%? Mě to přišlo skoro jako odpad. Možná jsem byl špatně naloženej ale nic film nezachránilo ani Carradine. Masky byly špatné keců bylo hodně a celej film se táhne. Extra velké zklamání. ()

• Některé záběry byly zapůjčeny z filmu The Big Cage (od r. 1933) – rovněž z produkce Universalu. Jedná se o scény se zvířaty, oba filmy se odehrávají v cirkuse. (fiLLthe3DD)