silentname

"The Evening Hour" dokopy spĺňa všetky znaky americkej indie drámy, ktoré mi väčšinou sadnú, no v tomto prípade by som povedal, že film absolútne nevie pracovať so svojou atmosférou a dokopy pôsobí len ako zhluk scénok a stretnutí medzi našim hlavným hrdinom a niekoľkými rôznymi ľuďmi. A neustále sa to bude meniť. A potom sa stretnú znovu a budú kecať o niečom atd atd. A kým sa reálne dopracujeme k pointe a pochopíme o čom vlastne film je, a čo chce vypovedať a prejdeme k meritu veci, tak už je trošku neskoro. Je pravda, že v druhej polke si film opäť získal moju pozornosť, no musel som sa pretlačiť obrovskou dávkou scénok, ktoré boli pre mňa len scénkami a reálne mi nehovorili nejaký zaujímavejší príbeh. Postupne sa to vylepší, no ak už niekto medzitým film vypol, nebudem sa mu diviť. Aj tak ale nejde o niečo nové alebo výraznejšie zaujímavé. Ale lepšie ako keby sme tu mali prázdny film o ničom. Som rád, že som to dopozeral, no keby som film tohto roku nevidel, o nič zásadné by som asi neprišiel. Hodnotenie: C+ ()