silentname

"Fall Girls" nie je síce nič svetoborné, ale myslím si, že v rámci filmov je to celkom pozerateľné. Väčšinou. Záleží od toho, aký uhol vezmete na tento film. V prvom rade aká je komédia? Nezasmial som sa dokopy ani raz. Scénky, ktoré majú byť vtipné sú podané štýlom, kde všetky jednotlivé emócie musia vyliezť von čo najgýčovitejšie a najpreafektovanejšie. A vďaka tomu sú Keke a Paige často veľmi otravné. Keke, ktorá potrebuje pôsobiť ako stereotyp tučnej čiernej ženy, ktorá myslí len na jedlo a keď sú na izbe zadarmo nejaké chuťovky tak ich všetky zabalí. A Paige naopak pôsobí len ako vystresovaná ženská, ktorá potrebuje furt na niečo kričať, alebo zúfalo nariekať do otravného kalibru. Okrem toho režisérsky je toto podľa mňa dosť odfláknutý film. Vôbec sa tu neberie ohľad na to, že by naše baby mali mať ohromnú opicu, že majú stále super účesy a čisté šaty a podobne. Alebo, že môžu chodiť s mŕtvym telom, ktoré stále vyzerá živšie, než by sme si predstavili. Ani raz tu nie je pohľad na krv, napriek tomu, že sa tu párkrát vystrelí. Takže toľko k réžii Chrisa Stokesa. Čo film podľa mňa však robí pozerateľným je fakt, že všetky baby pôsobia ako kamošky a verím im to. Je tu niekoľko dobrých zvratov, ktoré trošku zakrývajú režisérsky netalent Chrisa Stokesa. Pretože sa to môže potom tváriť, ako keby aj tieto chyby vieme nejako zakryť. Miestami to síce potom pôsobí ako rozhodnutie na poslednú chvíľu, ale nevadí. Prekvapilo ma to v dobrom a dalo to filmu zmysel a to mi stačí. Sledovať mi to nevadilo a hoci som sa nezasmial, tak nemal som pocit, že by tu boli fóry, ktoré by film doslova zabíjali. Žiadna vysoko sprostá hláška, alebo vysoko otravné momentky. Film len nemá žiadne momentky, ktoré by nejako vysoko vyzneli. Skôr len ide od začiatku do konca a potom nás prekvapí veľkým odhalením, kde si povieme, "tak to som fakt nečakal." Takže film ako celok je pre mňa priemer. Jediné čo ešte poviem je, že časť s manželom tu bola dokopy úplne zbytočná. Mohlo sa to vystrihnúť a o nič by sme ako diváci neprišli. Hodnotenie: C ()