V šestidílné minisérii Stopaři, odehrávající se na pozadí úchvatné krajiny Jihoafrické republiky, se prolínají tři příběhové linie, které se navzájem střetávají v Kapském městě v rámci jednoho násilného komplotu. Ten zahrnuje organizovaný zločin, pašované diamanty, bezpečnost státu, černé nosorožce, CIA i mezinárodní teroristické spiknutí. James Gracie hraje Lemmera, muže, který touží po pomstě, zatímco se pokouší začít nový život na maloměstě poté, co přišel o svou kariéru během operace zpravodajské služby PBI. Rolanda Maraisová ztvárňuje nepravděpodobnou hrdinku Millu Strachanovou, hospodyňku z Kapského města, která se stane řadovou analytičkou dat v PBI a ocitne se v samém centru spiknutí. Ed Stoppard se představuje jako Lukas Becker, mezinárodní špión a údajný agent CIA. (Cinemax)

Recenzie používateľa montel k tomuto seriálu (2)

Epizoda 1 (2019) (E01)

První epizoda mě příjemně překvapila. V jihoafrické republice se chystá teroristický útok. Informátor natočí rozhovor džihádistů, je postřelen, ale než jej teroristé stačí zliikvidovat, předá informace TDI, což je v Kapském městě protiteroristická organizace. Začíná tedy sledování pachatelů, napíchnutí domu jednoho z teroristů, seznamování s postavami, nechybí trocha akce a pomalu gradující napětí. Postavy jsou celkem sympatické, nečekejte žádné hezouny, ale prostě obyčejné lidi co dělají chyby z masa a kostí. Mě se to moc líbilo a čekám s napětím na další díl. 70% ()

Epizoda 2 (2019) (E02)

Tak Stopaři se nám parádně rozjeli. Postavy už známe perfektně. Lemer byl najat jako ochranka na nelegální převoz nosorožců. Bohužel jsou po cestě v noci přepadení gangem, který u nich překvapivě hledá diamanty kterých Lemer vůbec nic neví. Lemer a veterinářka Flea z incidentu vyváznou, mladý řidič je však brutálně popraven. Díky této přestřelce však přijde na stopu gangu, který obchoduje s džihádisty TDI a vrhají se do akce. Jako Cinemax se opět slušně představil a ujistil mě, že akční kriminálky umí na jedničku. Tento seriál z JARu je prostě nářez. 75% ()