V malém městečku začal řádit sériový vrah. Vybírá si pouze vdané ženy, jejich těla nechává vždy u vody a bere jim jejich snubní prsteny. Boris Novinskij (Sergej Puskepalis) jako šéf tamní policie se rozhodne svěřit první případ mladé vyšetřovatelce – své dceři Alině Novinské (Jekatěrina Vilkova). Jedná se o případ zmizelé Marie Voroncové (Anastasija Mikulčina), za jejímž zmizením údajně stojí Mara Voroncov (Kirill Safonov). Ten ale začne Alinu přesvědčovat, že je nevinný a osudy všech se začínají zamotávat. Vraždy zadaných žen přitom nadále pokračují, takže není času nezbyt. Je třeba tento případ vyřešit... (RypavaDvojka)

RypavaDvojka

Zprvu jsem byl docela skeptický. Vizuál byl docela slušný, ale celé to vypadalo průměrně až podprůměrně. Tak nějak divně se to táhlo, nic moc. Jak jsem se navíc dočetl v komentářové sekci na IMDB, někdo psal něco o předvídatelnosti atpd., takže jsem vlastně neměl proč spěchat. Koho by to taky bavilo, když je všechno jasný jak facka? Takže první tři díly - spíš nic než moc. (1 55%, 2 40%, 3 50%) Pak se to ale přehouplo do druhé půlky série a celé se to začalo zamotávat. Pořád jsem si myslel, že se nic extra neděje. Ale začínalo to nabírat na obrátkách. A s tím mě to i začalo bavit. (4 65%, 5 60%, 6 80%, 7 80%) A s posledním dílem mi spadla brada. Vše se začalo rozmotávat, vysvětlovat, komplikovat a neskutečně nabírat na otáčkách. A na úplnej závěru (asi 15 minut před koncem) jsem čuměl jak husa do flašky. Dokonce mi i slza ukápla, což se velmi zřídka kdy stává. Ale možná to bude tím, že jsem se s postavama nějak sžil a se seriálem se mazlil rok...   (8 100%) A celkové resumé? Ještě v polovině posledního dílu, jsem byl rozhodnutý, že seriálu dám čtyři hvězdičky= bylo to dobrý, ale nebylo to vyloženě top. S tím, co ale přišlo s vyvrcholením (posledního dílu, ne mým) nemůžu jinak, než napálit (sice slabou, ale přesto) plnou palbu v podobě pěti hvězd. (90%). Vřele doporučuju. ()

Daddko

Spokojnosť, dobrá krimi zápletka, podozriví sa točia ako kolotoč, kto tak vypadne z kola von a na koho to padne ? A presne čo som chcel vidieť - vzorka Ruskej spoločnosti, zlodejíčkovia, alkoholici, štandarný typ Rusa stredná trieda. Ak je to skutočné a neprifarbované tak "móže byť" ()

wauhells

Díky trpělivosti při čekání na cz titulky jsem nakonec udělal dobře, že jsem to nevzdal a užil si to více, než z odposlechu. Jak píše RypavaDvojka, který se s překladem mazlil téměř rok, seriál rozhodně stojí za to. Zápletka je luxusní a nečpí západními filmovými studii. Recenzi zkrátím: za mě pnej košík hub, tedy 5  hvězdiček. Jednoznačně. Tak ještě jednou díky za cz překlad, chlape. ()

rigby

Před týdnem jsem dokoukal švédsko-dánský Most a tohle mi bylo doporučeno, že je to velmi podobné. A musím souhlasit. Atmosféra je srovnatelná. S tím rozdílem, že ještě o něco severštější. Po stránce lidské ale naopak vřelejší, přece jen Slované se chovají jinak, a tady je ten rozdíl hodně markantní. Trochu mě přestávala bavit převažující soukromá linie příběhu, ale jak jsem zjistil, každý detail má nakonec svůj smysl v celkovém obrázku. Příběh je opravdu perfektně vygradován, ještě půl hodiny před koncem nebylo jasné, kdo je pachatel. A pak cvak a všechno do sebe zapadlo. Ještě předtím jsem uvažoval o pouhých čtyřech hvězdičkách, ale je to jasně na pět. ()