Halloween Party

silentname

Záver filmu skutočne uberá body. Nebudem klamať. Halloween Party" je v podstate veľmi priemerný horor s niekoľkými zaujímavými nápadmi, ktoré ale nikdy asi nie sú dopracované do takej formy, aby som to dokázal filmu nejako uznať. Pozitíva sú, že film má potenciál. Je tam dobre spracovaný nápad. No mali s tým nápadom ísť trošku ďalej a pokúsiť sa nás strašiť niečím iným, než technikou, ktorú sme videli lepšie využitú na videách z Youtube. Ak toto je vaše strašiace maximum, tak sa môžete zbaliť a ísť domov. Ale budem férový, nie všetky strašenia fungujú takto a je tu pár dobrých momentov. Ako napríklad scénka keď sa Zoe snaží ukryť svojmu strachu, alebo keď sledujeme ten dokumentárny film o "balloon kids". No návšteva profesora a jeho reakcia je strašné klišé. Záverečné časti v pivnici nám tvorcovia urobili absolútne neprehľadné, aby nás asi vystrašili, no je to viac otravné. A ako som povedal, záver filmu absolútne vykráda iné filmy a hlavne to nemá ani hlavu ani pätu. Pochválim ešte talentovanú Amy Groeninng, ktorá sa snaží do filmu niečo pridať, a myslím, si že to všetko zvláda dosť dobre. No film sa podľa mňa mal snažiť nás vydesiť viac, a mal sa nás snažiť skutočne vystrašiť. Nie robiť lacné strašidelné ksichty, ktoré už dnes nikoho nevystrašia. Nebyť toho konca, posunul by som možno rating o stupienok vyššie, ale bohužiaľ. Hodnotenie: C- ()