dobytek

POZOR, komentář je plnej spoilerů! Sice pochybuju, že na tohle se bude někdo dívat, ale komentář si stejně neodpustim... Film začíná tim, že šťastná rodinka čeká, až jejich fotr přijede domu, aby oslavili vánoce. Fotr ovšem nepřijede, protože si namlátí držku v autě. Taky ten jouda řídil v klobouku a v zimnim kabátě, takže se neni čemu divit. Snad jen to pověstný plato vajec za oknem mu chybělo. Nicméně fotr se brzy uzdraví, ale má z toho nějaký následky, takže nemůže dál dělat svou práci. Koupí tedy motel někde v Kalifornii a šťastná rodinka, která obsahuje fotra, matku, malýho spratka a docela šukatelnou dospívající dceru Tinu, se vydá na cestu do novýho domova. Cestou je trochu vyprudí banda místních "drsnejch týpků", který nemaj na práci nic jinýho, než se jen tak bez cíle projíždět v kabrioletu po silnici, která vede uprostřed pouště. Docela jsem je litoval, protože museli mít ten písek snad i v prdeli. Nicméně jeden z těchto drsnejch týpků se pak dozví, že náš hlavní hrdina kupuje ten motel, což všechny ostatní týpky hrozně nasere. Akorát mi nějak uniklo, proč jim to vlastně tak vadilo. No taky je možný, že to ve filmu vůbec nebylo řečeno, ale to stejně neni důležitý. Takže nasraná banda "drsnejch týpků" se pokusí naší rodinku tak trochu vystrašit během cesty. Prostě kolem nich jezděj v hot rodech a trouběj na ně. Celá rodinka v autě hystericky ječí a vypadá to, že se každou chvíli někdo z nich posere strachy, ale nakonec je "drsný týpkové" nechaj. Naše rodinka pak dojede do onoho motelu a od tý chvíle se začíná v podstatě znova od začátku. V motelu právě probíhá jakási taneční zábava a dcera Tina se na tuto zábavu tajně vydá. Potká tady vůdce "drsnejch týpků", se kterym si nějak padnou do oka. Mezitim se vzbudí fotr a když zjistí, že Tina zmizela, tak se jí vydá hledat. Ve chvíli, kdy Tina tomu týpkovi zrovna strká jazyk do huby, tam příde fotr a maj po prdeli. No fotr odtáhne Tinu zpátky, má na ní nějaký kecy, matka jí nafackuje a máme z toho rodinný drama. Fotr se pak rozhodne, že tam nezustanou a odjedou pryč. Ještě v noci se vydaj na cestu a kdo by to byl řek, vůdce "drsnejch týpků" je začne opět pronásledovat. No nakonec to vůdce někam napálí a fotr k němu příde a vostře mu nadiktuje, že se do toho motelu zase vrátí a tim film končí. Dál už bez spoilerů... Na film jsem se díval z toho důvodu, že jsem podle názvu čekal nějaký honičky, ale to jsem čekal marně. Něco málo tam sice je, ale to ani nestojí za řeč. Film je plnej nudnejch dialogů a naprosto nezajímavejch postav. Dějová linie ve filmu v podstatě neexistuje. Spíš je to takovej slepenec několika epizodek. První polovina filmu se snaží tvářit, jako drama, kde banda místních grázlů honí nebohou rodinku a ve druhý polovině se pak řeší hlavně to, že dcera Tina si už připadá dospělá, ale rodiče jí pořád berou jako dítě. V jednu chvíli to vypadalo, že se z toho stane dokonce nějaký rodinný drama, ale dcera prostě dostala vynadáno a facku a hotovo. Marně se snažim vzpomenout na nějakej důvod, proč se na film dívat, ale nic mě nenapadá. Nejzajímavější na filmu tak zustává asi ten matoucí název. Jinak jsou ve filmu k vidění docela pěkný buchty, jak je ostatně v US filmech ze 60. let zvykem a trochu (ale opravu jenom trochu) se ve filmu ukážou i nějaký ty káry. Jestli se vám líbí muzika ze 60. let (mně se teda nelíbí vůbec), tak si přidejte ještě tu muziku. Jinak je to hodně blbej film, kterej má opravdu hodně blízko k odpadu. () (menej) (viac)