silentname

Realita je taká, že by si "Check Inn to Christmas" zaslúžil trošku iný rating, no pridávam mu body už len za to, že sa zbavil jedného z najotravnejších klišé zo všetkých vianočných Hallmarkových romantických filmov. Nemáme tu scénku, kde sa naša ústredná dvojica poháda a potom sa nebudú chcieť vidieť, len aby sa k sebe vrátili na záver filmu. Konečne dokázal spraviť niekto film bez toho, aby sme tu mali toto otrepané, staré a miliónkrát prežuté klišé. A už len za to má u mňa film plusové body. No inak je tento film nejkao výnimočný? Ani moc nie. Je to trošku klasický Romeo a Júlia koncept bez toho, aby sme tu mali tragédiu a skombinované s Vianocami. Opäť sme v malom mestečku, ktoré má oveľa viac vianočných aktivít, než by sme asi kde inde videli a opäť nám je jasné medzi kým vzplanie veľká láska. Okrem toho herecké výkony v tomto filme sú miestami celkom chabé. Najlepšie je to asi vidieť ešte v úvode, kedy si Julia zabudne vo vlaku notebook a Ryan jej ho prinesie. A nepôsobí preľaknuto ale skôr prekvapene. A to rozhodne nie je reakcia, ktorú by som mal keby som si zabudol niekde notebook a niekto mi ho priniesol. Ale okey. To sú veci, ktoré Hallmark vianočné filmy prinášajú bežne a nemyslím si, že od týchto filmov niekto očakáva niekto viac. Pokiaľ dokážu priniesť vianočnú atmosféru, mať v sebe dobrú romantiku, prípadne nejakú komédiu, som s týmito filmami v pohode. Keby je to film, ktorý by mal ísť do kina, rating by išiel oveľa nižšie. Ale ako vianočný film od Hallmarku, dokážem mu niektoré veci odpustiť. Ak máte radi tento typ filmov, čeknite si ho. A týmto považujem 2. sériu maratónu vianočných Hallmark filmov za otvorenú. Hodnotenie: B- ()