silentname

Nakoľko som včera ohodnotil "Agent Revelation", tak som sľúbil, že sa vrátim k prvému filmu, o ktorom som dovtedy nevedel. Môžem povedať, že Dereka Tinga obdivujem. Urobil svoj vlastný projekt, ktorý má niekoľko zaujímavých nápadov a je spracovaný celkom kompetentne. No v porovnaní s pokračovaním je pre mňa "Agent" o niečo nudnejším filmom. Možno za to môže fakt, že niektoré scénky z tohto filmu sme mali už v pokračovaní formou flashbackov. A v podstate som potom očakával čo sa asi bude diať. A nedá sa povedať, že by to nebolo zaujímavé, no vizuálne tieto časti v púšti nie sú tak vysoko pútavé ako boli tie časti zo základne. Postavy sú okey a je tu niekoľko scénok, ktoré sú trošku viac umocnené. Najmä v prípade Kary a Setha. Film má trošku rozťahaný úvod asi na polhodinu a tak nejaký čas trvá, kým sa začne niečo diať. Na druhú stranu môžem povedať, že ak by som aj film videl ako prvý, tak by ma pravdepodobne navnadil na to si pozrieť pokračovanie. Pretože už tu padne niekoľko zaujímavých otázok. Minimálne prečo je Jim odolný voči červenému mimozemskému prachu, ktorý ovplyvnil všetkých ostatných. Tak trošku to pôsobí ako červené lyrium z Dragon Age: Inquisition. Možno to Derek Ting jemne vykradol, no keby aj áno, tak ma svojim projektom minimálne zaujal. A som zvedavý kam sa s ním posunie. A to nie je niečo, čo by som mohol povedať o niektorých iných projektoch od vášnivých filmárov. Hodnotenie: C- ()