Veľa kriku pre nič

(festivalový názov)
  • Česko Vůbec nic se nestalo (festivalový názov) (viac)

Vysokoškolák Vicente trávi letné prázdniny v príjemnom prostredí rodinného plážového domu. Po jednej nočnej párty nastúpi spolu s novými priateľmi do auta, ktoré spôsobí smrteľnú autonehodu. Na druhý deň si začne uvedomovať, že je zapletený do trestného činu, a musí čeliť skorumpovanému systému, ktorý chráni skutočného vinníka – syna prominentného politika. Čilský tvorca ponúka v príbehu podľa skutočnej udalosti prenikavý portrét privilegovanej mládeže a úvahy o morálnej zodpovednosti. Kľúčom k filmu je ľahostajnosť a pohŕdanie zákonmi, ktorého sa v tamojšej spoločnosti dopúšťa elita. (Art Film Fest)

Deschain

Tak presne na takéto filmy by som nemala chodiť. Kde mi všetky postavy lezú na nervy a ešte aj dej ma extrémne nebaví a je mi úplne jedno, ako to vlastne dopadne. (kino Úsmev, Art Film Fest Košice - 21.6.2016) ()

• Vůbec nic se nestalo vychází ze skandálu kolem zločinu dotýkajícího se vyšších společenských kruhů, konkrétně případu smrtelné autonehody, již v roce 2013 zavinil syn vlivného chilského politika a právníka Carlose Larraína (příbuzného známého filmaře Pabla Larraína) a kolem níž panovala řada nesrovnalostí. Jak Almendrasův film ukazuje, ze smrti pod koly projíždějícího vozu plného opilé mládeže byl nespravedlivě obviněn nevinný spolujezdec (Zdroj: Letní filmová škola)