Dvaja podnikatelia (Anthony Mackie a Samuel L. Jackson) v 60. rokoch zosnujú plán, s ktorým chcú bojovať za integrované bývanie a americký sen pre všetkých. (Apple TV+)

Spiker01

Obvykle od podobných dobových dramat vím co čekat. V tom lepším případě se o daném tématu něco dozvím, můj vynaložený čas zúročím bez výčitek a na csfd nahodím neškodných 7/10 (tedy čtyři hvězdy). Vůbec první exkluzivní film služby Apple tv+ (ač pouze zakoupená licence a pozdější vydání kvůli údajné kauze) mě ale hrozně mile překvapil a už dlouho jsem u dvouhodinového dramatu nezažil, aby uteklo tak hladce a já si užíval každý dialog. K čemuž samozřejmě dopomáhá pan herec, kvůli kterému jsem se ke snímku dostal především, tedy nikdy nezklamávající Samuel L. Jackson, jehož pouhý charakteristický smích ihned dopomůže k smíchu mému. Ale co je pro mě osobně větším překvapením, tak i hlavní muž příběhu Anthony Mackie, k němuž mám dlouhodobě výhrady (typicky po druhé řadě Altered Carbon), nicméně zde po dlouhé době hraje alespoň trošku jinak, než jsme u něj zvyklí a strašně mě bavil. Podobně jako kdysi u Hackera Chrise Hemswortha občas budete kroutit očima nad bankéřovou muskulaturou, ale asi by mě to z děje vytrhávalo víc, kdyby jej hrál herec, kterého nemám tolik v povědomí. Příběh je dozajista upravený tou nejvíc naivní představou amerického snu, nicméně nepatřím mezi ty, kterým by to mohlo vadit a jsem na to zvyklý (pochopitelně se přes to leckdo nemusí přenést). A ač mám téma segregace afroameričanů ve 20.století poměrně nakoukáno, o této konkrétní problematice jsem vůbec nic netušil, takže palec k dobru novému vědění...9,5/10 ()

Malarkey

Námět jistě stojí za pozornost, ale už skutečnost, že se mi tu v hodnoceních mihají především tři hvězdy svědčí o tom, že tohle je další z řady průměrných hollywoodských příběhů. Anthony Mackie, Samuel L. Jackson a Nicholas Hoult je určitě dobře poskládaný herecký balík, ale místy jsem měl pocit, že filmu nejvíce sluší označení - totální rutina. ()

NinonL

Film o tom, jak dva schopní Afroameričané s pomocí jednoho Američana obchodovali s nemovitostmi. Mladého Američana měli na to, aby jim kryl smlouvy, protože obchodovat s Afroameričany by nikdo nechtěl. Koupili mnoho domů v luxusních bělošských čtvrtích a nabízeli úvěry Afroameričanům, aby se tam mohli nastěhovat. To samozřejmě nikdo nechtěl, proto se dostali do hledáčku nejdříve společníků, poté i úřadů. Koupili též první banku, potom druhou a špatné úvěry před kontrolou přesouvali z jedné banky do druhé. To jim neprošlo a dostali se až před soud. Nejvíce na filmu se mi líbila pasáž, jak dva Afroameričané učí jednoho Američana jíst příborem. To bylo vážně moc dobré. ()

Lukoboss

Vcelku hezky natočenej film, kde zaujme především výkon S. L. Jacksona než hlavního protagonisty a potom taky výprava (60. léta byla krásná, co se týče designu, módy, atd.). Trochu slabší je to pak s příběhem, resp. jeho uchopením. Ono se taky není moc čemu divit, tenkrát byl rasismus na denním pořádku (i když mnohdy to ani dnes není nejlepší), takže sledovat, jak se jeden chytrej, hodnej a slušnej černoch snaží zvítězit nad establishmentem je po čase trochu nuda. Resp. není to nic novýho, na tohle téma už vzniklo nespočet filmů a ano, je potřeba si určitý věci připomínat a poukazovat na ně, ale to ještě neznamená, že to nutně musí být dobrý. Tady je to prostě průměr. ()

Soweek

Další z řady "jak se ze socky boháč vypracoval". Apple se do toho snaží taky šlapat a po pár nezdarech přichází se sympatickým tématem, sympatickým obsazením a zábavným zpracováním. Na tento typ filmů se prostě dobře kouká a jsem rád, že se ještě povedlo v rámci žánru najít neokoukané téma. Další sportovec, burzovní makléř nebo podnikatel s originálním nápadem už by přeci jen byl velké klišé. ()

• Film bol síce oficiálne ukončený ešte na konci roka 2018, ale vďaka sexuálnemu deliktu jedného z producentov, ktorého meno bolo dodatočne odstránené, sa istý čas počas nasledujúceho roka čakalo na jeho oficiálnu premiéru. (MikaelSVK)
  • Napriek tomu, že sa dej filmu odohráva striedavo v Texase a Kalifornii, tak celé jeho natáčanie prebiehalo v americkom štáte Georgia. (MikaelSVK)

Prosinec na Apple TV+

Prosinec na Apple TV+

04.12.2019

Druhou streamovací službou po Netflixu, která si bude chtít o svátcích přetáhnout na svoji stranu nové diváky, je Apple TV+. Ten vyrukuje již 6. prosince s prvními třemi epizodami dramatického… (viac)