Clever

(festivalový názov)
  • Uruguaj Clever

Instruktorovi bojových umění Cleverovi je pětatřicet let, stihl se již rozvést a mít desetiletého syna. Nedaří se mu však dospět a najít směr, který by chtěl dát svému životu. Jeho aktuálním cílem je najít umělce, který mu vytvoří ty jediné správné obrazy plamenů na milovaném autě před nadcházejícím srazem tuningářů. Clever se vydává na cestu, na které ho čeká jedno bizarní setkání za druhým, od nahého chlupáče až k provozovateli nejopuštěnější posilovny v Uruguayi... Debut režisérské dvojice je hravým, absurdně komickým i bezelstně upřímným ohledáváním drsňácké mužské identity mezi potem, svaly a nechápavým kukučem hlavního hrdiny. (Febiofest)

Xeelee

[Febiofest 2016] Dočká se Cleverovo krásně vytuněný fáro nádhernejch realistickejch plamenů na venkově plném bizarních postaviček lízajících zmrzlý víno jako nanuky? A dospěje Clever někdy? Může někdo najít smysl života, když je nabušenej macho, není úplně clever a vlastně neví co chce? Na něco z toho vám film možná dá odpověď, ale i když je pěkně natočenej i zahranej a oplývá krásně škodolibým humorem, tak mi přijde, že děj je vlastně o ničem a směřuje odnikud nikam. Tenhle intenzivní dojem jsem ale nabyl až v úplném závěru filmu. ()