Tento surový, nepředvídatelný, neuvěřitelně napínavý a skvěle natočený žánrový film se odehrává v děsivé věznici s maximální ostrahou, které se přezdívá „peklo“. Arnold Drexler se rozhodne odhalit organizaci, která stojí za jeho zločiny, aby zkrátil svůj 15letý trest. Jenže ani on, ani nikdo z dalších vězňů a dozorců netuší, jak hluboce je systém protkán korupcí, a že jsou zájmy jednotlivých aktérů neoddělitelně propleteny. Arnoldovo zatčení vyvolá brutální reakci dvou vězňů, Vica a Tonyho, kteří odstartují neúprosnou odvetu. Film krůček po krůčku odhaluje motivace a vazby každého z hráčů a vtahuje diváky do drsné reality uvnitř i vně věznice. (Cinemax)

EvilPhoEniX

Komorní Španělský Drama/Thriller odehrávající se ve vězení. Vezeňské filmy mám hodně rád, ale tentokrát si Španělé zvolili slabší chvilku. Natočeno je to průměrně, postavy příliš nezaujmou, dějově mi to také nepřišlo příliš zajímavé, klasické story o korupci a násilí je místy syrové, ale né dost explicitní, abych jásal. Je celkem překvapivé, že ikdyž má film jen 80 minut, tak se místy táhne a divák má pocit, že sleduje 2 hodinovku. Došlo zde na znásilnění, což je asi nejintenzivnější scénou filmu, jinak docela slabé. 4/10. ()

DonBraso

Tak na prvotinu to špatný nebylo,ale čekal jsem o mnohem víc.Začátek zrovna diváka nešetří a je chtě nechtě pasivní linkou lechce omámen co se to sakra děje a hlavně proč je trochu mimo.Snímek má příšernou hudbu,která od nějakých španělských rockových hrůz vzápětí nabídne pěkně temnou smyčku.Herci někteří jsou správně slizský,ale vůbec Vám budou putna jak dopadnou,protože hrajou jen potřebnou vatu.Hlavní duo ze kterého se vyloupne klasické téma zkorumpovaných policistů,dostává trochu snímek do plusových hodnot.Do toho tajemná osoba dědka,pár skvělých záběrů,ale rozhodně to není pro všechny filmový fajnšmejkry.Možná až moc se snímek snaží být vizuálem trochu jiný,úhly kamery a vše to okolo ztrací glanc a sledujete jen tuctový snímek,který se snaží ten smrad věznice přenést na diváka.No v tomhle jako drama žádná hitparáda,ale svoje kousky to má. ()

srolyma

V podstatě jde o to, že pár policajtů ukradne balík drog mocnému bossovi, což samozřejmě nezůstane bez následků. Ale než je jasné o co tady vlastně jde, tak uběhne půlka filmu, ve které má člověk pocit, že kouká rovnou na nějaký sedmý díl seriálu, aniž by viděl nějaké díly předchozí. A když už to konečně začne dávat smysl, tak je konec a to rovnou otevřený. Ano, je to místy pěkně po španělsku drsné, ale celkově spíš slabší. ()

Morholt

Syrové, spoře, ale výborně zahrané a brutální přesně tak, aby to nepůsobilo prvoplánově. Bonbónkem byl cikánský král, který působil natolik autenticky, až jsem si říkal, jestli není opravdový. Ne úplně špatně nakonec působil i příběh, ale co mi výrazně nesedělo byl styl vyprávění. Z mého pohledu se to celé mělo odvíjet chronologicky bez retrospektiv, protože takhle jsem většinou neměl páru o tom, co se pořádně děje. A to mi celkový dojem dost pokazilo. Ale i tak se nakonec jedná o slušný debut. 60% ()

bizz_mjc

Jak se dá propadnout o patro níž, o patro níž, o patro níž... bez vidiny k návratu, neb chobotnice má chapadla všude. Temné a syrové, ale možná až lehce chtěně, prosto zbytečných obkliček s více než rozumnou stopáží. ()