Policistka vyšetřující zmizení mladé dívky v pevně semknutém galicijském městečku odhaluje tajemství spjatá i s její vlastní těžkou minulostí. (Netflix)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (7)

Hořká chuť sedmikrásek (2018)

Kromě jednořádkového obsahu jsem netušil, do čeho tady jdu, přesto (nebo právě proto) to pro mě byl velice příjemný zážitek. Užíval jsem si podivnou atmosféru malého města,ve kterém to byl jeden zmetek vedle druhého a jediným pevným bodem se tak stal nastupující penzista Albert. Příběh byl až na nějaké ty zbytečné chyby v samotném závěru výborný, děj měl velmi slušné tempo a já jsem téměř úplně spokojený. ()

Skrze mě... (2018) (S01E01)

Kdyby šlo čistě jen o děj, vystačil bych si se čtyřmi hvězdičkami, pátou jsem ale musel přihodit za tu děsivou maloměstskou atmosféru. Každý se tu s každým zná, všichni o sobě navzájem všechno ví, nebo si to alespoň myslí a nejdůležitější je, chovat se tak, aby se člověk nedostal do řečí. Po první epizodě slušná depka:-) ()

Trýzeň lidstva (2018) (S01E02)

Po dva dny jsem se těžce nudil u šestidílného Pikniku na Hanging Rock, ale tato záležitost se povedla. Už po dvou epizodách můžu s klidem prohlásit, že si u mě Španělé hodně šplhli, protože mi tenhle seriál vyloženě sednul. A nejzajímavější je to, že v něm prakticky chybí akční scény. ()

Jako dým ve vzduchu (2018) (S01E03)

Ani třetí epizodou mě tvůrci seriálu nezklamali, a kromě neustálého vývoje v hlavní dějové linii musím pochválit i související vedlejší příběhy, protože tady nejsou nacpány jen jako vata, ale výborně doplňují vyšetřování. Jsem v polovině, a zatím se jedná o velmi příjemné překvapení. ()

Ti, kteří už jsou mrtví (2018) (S01E04)

Čtvrtá epizoda nenarušila mou bublinu spokojenosti a hrdě se zařadila na úroveň tří předchozích dílů. Příběh se nadále hýbe kupředu, tvůrci zatím nesáhli k obvyklému (v jiných seriálech) přešlapování na místě a já začínám být přesvědčený o tom, že by dovolená v Galicii byla špatným nápadem i bez corony. ()

Není většího zármutku (2018) (S01E05)

Atmosféra v páté epizodě pěkně zhoustla, zároveň se jednalo o zatím nejakčnější díl, a přesto jsem za něj málem udělil jen čtyři kousky. Tvůrci mě totiž mocně vytočili svým deus ex machina momentem, naštěstí jsem to do hodnocení stihl jakž takž vydýchat, ale takovou hovadinu jsem od nich fakt nečekal. 5*- ()

Vzdejte se naděje (2018) (S01E06)

Hmmm, tak oni si Španělé šetřili všechny WTF? momenty až do finále, a teď nemyslím krádež identity, ta mě docela pobavila. Až na několik těchto neuvěřitelně blbě napsaných scén se závěr seriálu povedl a já si odnáším poučení, že nejen sovy ale i kočky nejsou, čím se zdají být. ()