Vánoce v divočině

• USA Christmas in the Wild (viac)

Děti opustily rodné hnízdo a manžel ji pustil k vodě. Kate se vydá sama na cestu do Afriky, kde najde nový životní smysl – a možná i lásku. (Netflix)

Malarkey

Celou dobu jsem u tohoto filmu měl pocit, jako když sleduju romanťárnu podobnou filmu Šest dní, sedm nocí, která mě tenkrát poprvé uchvátila a když je v televizi, rád se k ní vracím. Rob Lowe je totiž fajn chlap do nepohody, jehož krédo je rovnost a spravedlnost a navíc kypí charismatem, ale oponenta mu dělá Kristin Davis, která se před kamerou ksichtí tak, že byste ji nejraději dali pětník, aby šla z plátna pryč a nikdy už se k němu nevracela. Jenže tématem je Afrika, pašeráci slonoviny a záchrana slonů, čímž si mě tvůrci i přes sladkobolnost některých scén dokázali přeci jen získat. ()

McGuffin

Vánoce v divočině, Christmas in the Wild jsou prostý příběh scénáristické dvojice Neal H. Dobrofsky a Tippi Dobrofsky. Úkol pro mladou movitou americkou ženu, kterou současně opustí syn na studia a muž navěky, je prostý. Nepoddat se tomu a zachránit, co se dá. Sebe, syna, asi kamarádky, však to znáte ... Tak ji scénáristické duo nechá ještě zachránit africké slony. Těm pomůžou i syn, i kamarádky. A jednoho osamělého sympatického zachráněného muže dostane spolu s diváky jako bonus. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()

Shitonit

Hezká pohádka, sloni jsou super, vánoce v tom moc nejsou, spíš je to asi dovolená?? No každopádně na začátku mi to přišlo jako šest dní a sedum nocí, nebo sedum dní ?? To je fuk, pak se dým rozpustil a vylezlo z toho docela překvapivé milo, které se hezky sleduje, a přes skutečnost, že to je vo hovně, tak je to super koukatelný. ()

mira.l

Záběry divoké africké přírody krásné, sloni krásní, příběh velmi předvídatelný, plytký a poměrně nereálný. Mám tam řekněme jednu nesrovnalost. Ke konci New York vítá rok 2020, aby o zhruba minutu a půl později bylo na podepisovaném šeku jasně vidět datum - v "americkém" formátu - 3/18/2019, to mi nějak neštimuje. Pominu-li tedy prostý fakt, že se tam sypou desítky až stovky tisíc dolarů, těžko říct od koho, a už vůbec to, že - lhostejno, jestli je to rok 2019 nebo 2020, v této době v Americe ještě někdo fakt používá papírové šekové knížky?? Neznám tamní ekonomické poměry, ale tomuhle se mi fakt nechce nějak věřit. ()

Olík

Řeknete si, tak to už tady bylo asi 100x, tady zase někdo zklamaný najde na Vánoce pravou lásku. Máte pravdu jenom částečně. Vánoce jsou tady snad jenom, aby film svým názvem přilákal kromě zoufalých manželek i nějaké soby nebo elfy. Křesťanské svátky jsou v tomto případě až na druhé, možná třetí, koleji a hlavní roly hraje druhý nejlidnatější kontinent světa a jeho obyvatelé z rodu chobotnatců. Pak už je všechno, jak jste očekávali…..klišé, klišé, klišé, klišé a na závěr trocha toho klišé. ()

• Natáčení probíhalo v Jižní Africe a Zambii. (SONY_)