Urutora Ginga Densetsu Gaiden: Urutoraman Zero VS Dākuropusu Zero

• Japonsko ウルトラ銀河伝説外伝 ウルトラマンゼロ VS ダークロプスゼロ (viac)

Rei (Šota Minami) a kapitán Hyuga (Hirojuki Koniši) zachytili při rutinní vesmírné cestě volání o pomoc. Při lokalizování původce tohoto signálu jsou vtaženi dimenzionální branou do zvláštního světa mezi světa, jakéhosi pojítka mezi velkým množstvím alternativních realit. Zde musejí spojit síly s Ultramanem Zero, aby přemohli armádu kybernetických klonů Ultramanů v čele s temným dvojčetem Zera - Darclopsem Zero. Pomocí této armády mají totiž mimozemšťané z pokročilé a technicky vyspělé planety Salome v úmyslu ovládnout všechny světy multiverza. (Israha)

Israha

Motiv falešného Ultramana v roli záporáka už se v této dlouhé roky existující franšíze objevil nesčetněkrát, tady byl znovu zrecyklován, ale zároveň došlo k pár fajnovým inovacím. Kyber-Ultramani jsou novinka, a navíc celá jejich armáda? Výborné. Navíc má tento spin-off Ultra Galaxy skvěle schizofrenní atmosféru, kde postavy v mrtvém prostoru mezi jednotlivými dimenzemi potkávají své alternativní verze, a nikdo celkově moc nechápe, jakou má v běhu událostí, které nedávají smysl, roli. Nejednoznačné, napínavé, kreativní. Samozřejmě čím blíže konci jsme, tím víc se to začne spoléhat na klasická superhrdinská klišé a deus ex machina momenty a originalita upadá, ale i přesto se jedná patrně o nejsvojštější a nejzdařilejší "gaiden", spojující jednotlivé ultramaní filmy či série. Fanoušci kaiju eiga si navíc pochutnají na vícekolovém souboji monstra Gomory se svým mechanickým klonem, který je nejen skvěle udělaný pomocí klasických trikových záběrů, ale také vtipně a s úctou na více místech odkazuje na jiný filmový souboj monstra na G a jeho mecha verze. ()