Virgin River

• USA Virgin River
USA, (2019–2023), 39 h 55 min (Minutáž: 39–53 min)

Tvorcovia:

Sue Tenney

Predloha:

Robyn Carr (kniha)

Hudba:

Jeff Garber

Alexandra Breckenridge, Martin Henderson, Tim Matheson, Benjamin Hollingsworth, Colin Lawrence, Annette O'Toole, Jenny Cooper, Lauren Hammersley (viac)

Zdravotní sestra z velkoměsta po přestěhování do odlehlého kalifornského městečka za prací ošetřovatelky zjistí, že život v městečku není tak jednoduchý, jak očekávala. (Netflix)

Recenzie používateľa vydumnica k tomuto seriálu (39)

Chci tě (2022) (S04E01)

Celkom sľubný začiatok novej série🙂. 3,5* ()

Otec to přece ví nejlíp? (2022) (S04E02)

Virgin River konečne naberá to správne tempo, ako keby sa niekto prebral zo zimného spánku :-). Zatiaľ som so Season 4 úplne spokojná. ()

Je to vážné (2022) (S04E04)

Jeeeej. Celých 40niečo minút som sa usmievala jak mesiačik na hnoji :-). Nielenže každá nasledujúca epizóda Season 4 je ešte lepšia ako tá predchádzajúca, ale konkrétne pri tejto epizóde sa mi oživili spomienky na prekrásnu prírodu v blízkosti Vancouveru, napr. Suspension Bridge. Ani minútku som sa nenudila, SUPER😉👍. ()

Slavnost (2022) (S04E06)

Táto epizóda sa mi veru páčila :-). To až má človek chuť hodiť na seba nejaký dobový kostým a pridať sa k nim. Mel ako princezná, Jack ako rytier, všetkým to veľmi pristalo. Navonok rozprávka, no vo vnútri snáď každého niečo trápi. Čo sa týka vzťahu našej hlavnej dvojky, už dlhšie sa až divím, že Mel Jackov problém s alkoholom akoby prehliadala, no už je čas začať to riešiť. ()

Zásnuby (2022) (S04E07)

Ó, tak toto bola zatiaľ najslabšia epizóda S04, také slabšie 3*. Stále tvrdím, že celá krimi dejová linka drogových parťákov ťahá seriál nadol. Odhadujem, že Virgin River má predovšetkým ženské publikum a to chce viac (konkrétne u tohto seriálu) a hovorím za seba :-) oddychovku ako nejakú nezaujímavú krimi zápletku. Mňa osobne to nezaujíma, ale tipujem, že to celé zájde tak ďaleko, že buď Bredy alebo Jackova sestra Brie prídu o život. Tiež ma až tak nezaujíma osobný život Melinej sestry. Mohli by sa viac zamerať na naše obľúbené postavy. Svadbu by mala chystať Mel :-) a pre fešandu Muriel by už scenáristi konečne mohli vymyslieť nejakého skvelého chlapíka. Lizzie sa mi stále akosi nehodí do Virgin River, nemám na mysli seriál, ale miesto. Lizzie patrí do mesta, hehe. Denny je podľa mňa podvodník a určite nebude doktorov vnuk, neverím mu. Preacher by už mal Paige vyhodiť z hlavy. A ešte si myslím, že ten nový doktor je gay, je to už štvrtá séria a zatiaľ sa to zaobišlo bez lgbt, takže to tipujem na Camerona. Som rada, že Charmaine sa už v S04 príliš nevyskytuje a možno nakoniec vyjde najavo, že jej twins nie sú vôbec Jackove - to by bola sranda. A na záver, ešte si myslím, že Mel a Jack budú mať dievčatko a nechajú si aj malú Cloe, to s tou Cloe tak to cítim od samého začiatku. Tak uvidíme... ()

Mluv se mnou (2022) (S04E08)

Jack, Jack, len dúfam, že si mal dostatočne dobrý dôvod nielenže sa neukázať na svadbe (ešte dobre že nie vlastnej!), ale ešte aj takto vystrašiť svoju tehotnú snúbenicu, chúďa Mel. Celkovo skôr priemerná epizóda a trochu nereálna, každý mal čas prísť, všetko sa za pár hodín stihlo a tak. A okrem toho nechápem, prečo o tej svadbe Joey nepovedala Mel vopred, nie je to fér, veď ona jej svoje sladké tajomstvo prezradila. A ešte niečo, kedy Charmaine konečne porodí???!!!! Alebo čas vo Virgin River plynie tak pomaly? Nemala by už prísť zima? ()

Nečekané zprávy (2022) (S04E09)

Veľmi pekne urobili scénku s Hope a Lilly na lavičke v záhrade, až som mala zimomriavky :-). Epizóda o zmierení sa s minulosťou (Jack), novým odhodlaním prekonať strach (Jack), o zmierení sa so stratou milovanej osoby (Hope), o odpustení (Mel) a nevzdávaní sa toho, na kom nám záleží (Mel). Epizóda o nových začiatkoch (Preacher) a o nejakých tých prekvapeniach už príjemných či nepríjemných. 3 a pol* zaokruhľujem vyššie. A super soundtrack ako vždy :-). ()

Oheň a déšť (2022) (S04E10)

Fire and Rain je presne jedna z tých epizód Virgin River, u ktorých mi je ťažšie sa rozhodnúť medzi 3 a 4*. Prikláňam sa viac k tým trom, pretože ten nový problém (Cassandra) už je trošku too much. Už to scenáristi trochu prehnali, môj názor. A inak, páči sa mi, že tento seriál je pre všetky generácie :-). Moje obľúbené postavy: Mel, Jack, Doc, Muriel, Preacher. And yes, one day at a time, to si aj ja stále hovorím, teda aspoň sa snažím. ()

A znovu (2022) (S04E11)

Veľmi rozhodné **** Virgin River naďalej prekvapuje a nezaháľa :-) perfektné!!! ()

Dlouhé loučení (2022) (S04E12)

NAJLEPŠIA EPIZÓDA CELÉHO SERIÁLU👍!!! Až to nie je fér, že trvala tak krátko :-). Wow! Maximálne dojímavé, napínavé, jeden twist za druhým, nádherná romantika na začiatku a jeden šok na záver, ale ja som to vlastne tak trochu predvídala. Supeeer!!! ()

Série 5 (2023) (S05)

Začiatok piatej série je taký nemastný-neslaný, ale od piatej epizódy nastalo výrazné zlepšenie a v peknom tempe sa pokračovalo až po desiatu epizódu. Celkom dosť sa toho udialo. A naviac tu máme ešte dve bonusové epizódy, ktoré sú úplne celé vianočné a veľmi príjemne sa sledujú❄🎄. Celkovo hodnotím S05 na 3 a pol*. S04 bola lepšia, ale predsa len zaokrúhľujem vyššie, asi na mňa zafungovali tie vianočné epizódy😉. ()

Druhá šance (2023) (S05E01)

Finále predchádzajúcej série bolo také supeeeer, tú epizódu (The Long Goodbye) považujem dokonca za najlepšiu z celého seriálu a tak som sa samozrejme tešila na Season 5 a zisťujem, že dokonca bude ešte S6! Z prvej epizódy (A Second Chance) mám skôr rozpačité dojmy, moje očakávania nenaplnila. Zbytočne sa to zamotáva tam, kde by nemuselo. Virgin River akoby sa nevedelo rozhodnúť, či chce byť viac v štýle Hallmarku (niekedy mi to pripomína až telenovelu) alebo sa viac nakloniť niekde smerom krimi televízny seriál, no tá kombinácia romantiky a krimi nepôsobí veru vždy najlepšie. Stále si myslím, že toto je seriál pre ženy, tie "thrillerové" zvraty mohli z toho kľudne vynechať! Čo sa týka tejto epizódy, niektoré postavy sa správajú nepochopiteľne (Preacher & Paige?!!!) kým niektorí sa naďalej nechávajú manipulovať (Brady) a ďalšia nová postava? Kde bola Ava, dcéra Lilly, keď jej mama zomrela? Napriek spomenutým negatívam mám Virgin River rada. Bavia ma Mel a Jack, bavia ma Doc a Hope, baví ma Muriel, baví ma Lizzie. Prostredie je to, z čoho prevažne tento seriál profituje a to vďaka krásnej kanadskej prírode a soundtrack je tiež vždy perfektný. Som zvedavá, ako dlho vydrží Mel bez práce a už teraz predvídam, že Jack bude neprávom odsúdený za obchod s drogami alebo také niečo, aby to v tom idylickom Virgin River nemali také ľahké. ()

Songbird (2023) (S05E02)

Songbird je doteraz najnudnejšia epizóda celého seriálu. Palec hore dávam za to, že Doc ponúkol Muriel job. Je skoro až neodpustiteľné voči nám divákom, že Charmaine je už štvrtú sériu tehotná! Veď to nie je normálne, že tam plynie čas pomalšie ako v telenovele a za to dávam palec dolu. Je to fakt až otravné. Veľmi slabá epizóda. Jack: How do you forgive the unforgivable? Mel (later): You know, it takes a big heart to forgive someone that's hurt yours. ()

Nic nebude jako dřív (2023) (S05E04)

U tejto epizódy to mám tak niečo medzi 2 a 3*. Sú tu aj svetlé chvíľky, ale pomenej. Najlepšie bolo muzikálové "Good Morning Good Morning" Muriel a Camerona, to bolo fakt super, ale krátke. Ani dámska jazda nebola na zahodenie, padli aj múdre slová typu, že nie každý má to šťastie zostarnúť, svätá pravda a jeden zo spôsobov ako sa zmieriť s vekom. Myslím si, že Virgin River musí mať u dôchodkýň veľkú sledovanosť. A teraz mínusy. Doslova ma až vytočila nasilu pretláčaná "korektnosť". Predstavte si seba na mieste Mel a Jacka. Robíte si romantický víkend, idete spoločne kempovať. Len čo tam prídete, zrazu len tak znedazdajky sa tam objavia pobehujúce deti, ktoré tam sú len preto, aby poukázali na to, že majú dvoch otcov a samozrejme každý inej rasy ako inak. Mel a Jack sa vzdajú svojich plánov, oddychu a romantiky a bez toho, aby sa aspoň najskôr medzi sebou poradili, ochotne a akoby to bola najprirodzenejšia vec na svete (strážiť úplne cudzie deti na cudzom mieste v lese!!!!) súhlasia, že tým dvom deti postrážia!!! Strašne nereálne!!! Kto by také niečo robil? Keby chceli tvorcovia poukázať na to, že Jack bude dobrý otec, mali milión možností, ako to ukázať, Mel a Jack mohli sem-tam pomáhať Preacherovi v starostlivosti o Christophera, syna Paige. Ale nie, tu išlo tvorcom čiste o kalkul a to sa mi nepáči, okrem toho verím v to, že dieťa potrebuje mamu a otca. Mel a Jack ma štyri série fakt bavili, ale tu sa už stávajú až neprirodzene kladnými postavami a či chcú či nechcú začínajú ma nudiť. Hlavná dejová línia sa už akoby prestala vyvíjať, viac ma teraz bavia vedľajšie línie a postavy. Prosím si viac Muriel. A Preacher a jeho nová známosť Kaia? Až tak sa mi k nemu nehodí, aspoň zatiaľ. A ešte dodatok. Vo Virgin River asi zastal čas, vôbec neplynie, stále je leto. Mali natočiť radšej menej sérií a poriadne a nenaťahovať seriál zbytočne na 6 sérií, keď už nevedia čo ďalej. Season 4 bola fakt veeeeľmi dobrá, takže som ešte nádej úplne nestratila. ()

Zkouška ohněm (2023) (S05E05)

Konečne výrazné zlepšenie, na ktoré som čakala! Svedčí o tom aj aktuálnych 90% za túto epizódu🙂. Trial by Fire sa podarilo dostať diváka do situácie, kedy sa vyslovene bojíme o našich hrdinov. Nejde "len" o záchranu si holého života pred požiarom, máme tu aj Mel a jej strach a šok z istého zistenia, potom Brie a jej trampoty. Seriál konečne nabral to správne tempo a táto epizóda sa ešte aj venuje stále aktuálnym témam. Hrdinami tu nie sú len hasiči a zachranári, hrdinky sú tu aj ženy, ktoré sa neboja vypovedať pred súdom, hrdina je tu každý, kto nemyslí iba na seba a je ochotný pomôcť tam, kde je to potrebné. British Columbia si toto leto zažila lesných požiarov dosť. Napadlo mi, či neboli použité reálne zábery. Teším sa na ďalšiu epizódu a to je dobré znamenie. Silné 4*. ()

Úplněk (2023) (S05E08)

No výborne, potom čo som piatu sériu vážne skritizovala, od piatej epizódy to už ide ako po masle a k mojej spokojnosti😉. Po dvoch fakt napínavých Fire epizódach (Trial by Fire & Heroes Rise) sa Virgin River obyvatelia spamätávajú zo šoku a strát po lesnom požiari (From the Ashes) a v tejto epizóde Full Moon si už doprajú aj menšie radosti, či už adrenalínový šport, rybárčenie alebo dámsky večer pri vínku a niekto aj vo dvojici :-). Ale Mel a Jack sa musia zmieriť s väčšou bolesťou a prijať veci tak ako sú. Som celkom zvedavá, s kým skončí Brie. Brady sa snaží, ale Mike by sa k nej asi hodil viac. Cameron a Muriel všetko zatiaľ podľa mojich očakávaní :-) ()

Den práce (2023) (S05E10)

A teraz čakať do konca novembra na posledné dve vianočné epizódy!!! Celkom nechápem, prečo neposunuli celú sériu až na november, ale ok. A ten cliffhanger?!!! Žeby Doc písal tie listy?!!! O Lizzi som sa nechtiac dozvedela zo spoilerov, takže mi to pokazilo prekvapenie. Celkovo je Labor Day veľmi fajn epizódka, kde nechýba napätie okolo diania s Jackom, Mikom a Bradym, ale zároveň je tu romantiky až až🙂. Nové vzťahy, nové nádeje, nové rozhodnutia a hlavne nové prekvapenia!!! Ale ako som povedala, na Jingle Bells si musíme počkať a ja sa už teším na Vianoce🎄 vo Virgin River. (Len nech už prosííím Charmaine dovtedy porodí!!!). ()

Čím víc lidí, tím líp (2023) (S05E11)

Jingle Bells, Jingle Bells...🎄 A je to tu, posledné dve epizódy, ktoré sme dostali ako darček a to Vianoce vo Virgin River🙂. Musím uznať, urobili to naozaj krásne a dali si záležať, aby to celé vyzeralo čo najsviatočnejšie, od výzdoby cez kostýmy až po soundtrack. Už len sneh im tam chýbal, škoda, že si nejaký nezaobstarali. Mel vyzerá nejaká zmenená, má nový účes a je bacuľatejšia. Ale to s tou Charmaine nemôžu myslieť vážne?! Je to už až smiešne, veď to aj v telenovele by žena bola kratšie tehotná. Aby som to nejako zhrnula, má to vianočnú atmosféru, je to fajn oddychovka, ale už je tam priveľa liniek, ktoré sú už jednoducho prehnané a neuveriteľné. Za to ako pekne to urobili, mám až chuť pridať jednu hviezdičku, no zatiaľ ostávam pri mojich troch. Jingle Bells, Jingle Bells...🎄 ()

Vánoční táta (2023) (S05E12)

Very Christmas-y😉🎄 a ešte lepšie ako E11. ()