GTA 2 – The Movie

• USA GTA 2: The Movie (neoficiálny názov)
všetky plagáty
Krátkometrážny / Akčný / Krimi / Thriller
USA, 1999, 8 min (Alternatívna 9 min)

Krátky film mapujúci kariéru kriminálnika vytvorený pre propagačné účely videohry Grand Theft Auto 2 z dielne Rockstar Games. (Real Tom Hardy)

fiLLthe3DD

Grand Theft Auto 2 jsem sice nehrál, nicméně jelikož je hrdinou tohoto krátkometrážního počinu můj oblíbený protagonista ze třetího dílu, tak jsem snímek zkrátka musel zhlédnout. Jedná se o dynamicky natočenou podívanou s pěkným prostředím a sympatickým hrdinou - Scott Maslen zde ztvárnil mlčenlivého Clauda Speeda na výbornou (nechyběl aní zdvižený prostředníček)! PS. Myslel jsem, že se „futuristická" dvojka odehrává po událostech trojky a že je děj zasazen do Liberty City, nicméně povedlo se mi zjistit, že časové zasazení je dosti nejednoznačné a že hra/film odehrává v Anywhere City. ()

Ouwen

Maslen působí jako cool cápek a je to taková, až zkrácená verze Zastav A Nepřežiješ. Adrenalinová, bez dialogů, skvělá hudba i akce. Dokázal bych si představit celovečerák takhle. ()

Jaroslaf

Tenhle skvost jsem měl tu šanci vidět až včera a je to skvělý. Skvělej GTA 2 svět, jsou tu Zaibatsu, Yakuza, Krishna, zkrátka všechny frakce, neustále do toho hraje inteligent Drum and Bass, a na screenu se dějí skutečně OG věci! Vůbec se nemluví, zvuky jsou omezeny jen na to nejnutnější a má to goddamn styl. Pro všechny fanoušky GTA 2 povinnost, a ten kdo tuhle hardcore obtížnou gamesu dohrál,(jako třeba já, hehe) si může přidat nekonečno hvězdiček .)  GTA 2 FULL MOVIE LINK ()

• Natáčalo sa v roku 1999 v prostredí New Yorku. V prístavnej scéne je možné v pozadí vidieť Manhattan Bridge. (Real Tom Hardy)
  • Cameo vo filme si zahral aj duchovný otec celej GTA série, Dan Houser. Vidieť ho môžeme ako jedného z mníchov vystupujúcich z Claudieho (Scott Maslen) dodávky. (Real Tom Hardy)
  • Claude (Scott Maslen) vo filme jazdí na 1998 BMW 528i [E39]. Rozvážač drog jazdí na 1997 Ford Econoline a policajti na 1991 Chevrolet Caprice. V sídle ázijského mafiána je možné vidieť Porsche 911 Carrera Cabrio. (Real Tom Hardy)