Hra na oliheň

• Južná Kórea Ojingeo geim (viac)

Recenzie používateľa Najt k tomuto seriálu (10)

Hra na oliheň (2021)

Tak tohle byla severokorejská nálož. Nekutecne zábavná a dramatická záležitost u který se dobře pobavíte a misty nebudete ani dýchat. Nic podobného jsem ještě zatím neviděl a koncept seriálu byl famózní. Jediná podobná alternativa, ale filmového směru taky z Netflixu je film The Platform. Koncept a kompozice, atmosféra, prostředí a originalita, to vše dělá z tohoto seriálu téměř dokonalý počin, který nelze ohodnotit jinak. Seriálový hit roku 2021 a jeden z nejzajímavějších seriálů poslední doby. Jihokorejská produkce se vyznamenala, doufejme, že bude pokračování. ()

Červená, zelená (2021) (S01E01)

Tak jako rozjezd parádní. Už začátek mě sednul a začal jsem vnímat příběh hlavního aktéra, aneb finančně negramotného otce, jehož dcera je pro něho asi posledním smyslem života a čekal co se bude dít a kdy začne hra. Ta začala zhruba v půlce episody a od začátku se jevila jako velice záhadná, ale neškodná záležitost. Napětí rostlo a první hra začala, po par minutách bylo dohráno, díl skončil a já prohlásil "masakr, těším se na další díl" . Z neškodné hry se vyklubal hlubší smysl a pochopení, proč se musí hrát až do konce, a proč tam jsou lidé co jsou. Upsali se a teď už jde o všechno, a to doslova.. ()

Peklo (2021) (S01E02)

Tak kamarádi, kteří odhlasovali konec se do hry opět vracejí. Život s dluhy a bez peněz je totiz horší než bojovat o život, ve hře totiž mají šanci. ()

Muž s deštníkem (2021) (S01E03)

Tak tohle byla palba.. jako první hra byla lepší, ale tohle melo neskutečně napínavou atmosféru a stačil opravdu trochu silnější pohyb a bylo po prdeli. Říkal jsem si v 1 díle, že je škoda, že hrají takovéhle stupidní dětské hry, ape teď mě to vůbec nevadí, ba naopak. Ono totiž tím, že je to tak jednoduché a pravidlo jsou jasná, je lehčí se v té hromadě lidí zorientovat kdo udělal chybu a kdo během pár vteřin zahyne. A i když se jedná o takového dětské hříčky tak vědomí, že jedná jediná chybka znamená smrt, tomu dává úplně jiný rozměr. Uvidíme co bude dál, ale jsem napjatý jak špagát. ()

Drž se týmu (2021) (S01E04)

Tak tohle je fakt nářez. Atmosféra je tady nervy drásající, 3 hra vypadá sice jednoduše, ale musí to být rachot, tentokrát jde o sílu a taktiku a týmovou souhru a konec episody skončí v bodě, kdy prostě nrlze nepokračovat a tak musíte pouštět další díl. ()

Férový svět (2021) (S01E05)

Zase trošku odpočinkový díl co se her týče, ale dozvídáme se události ze "zákulisí" a jaksi se nám to začne trošku zvrtávat. Na řadu totiž přijde pan policeman hledající bratra a jeho tajná mise. Konec opět vyvrcholí wow momentem a člověk musí pouštět další. Ale už je fakt dlouho takže dalsi díl bude muset počkat. Každopádně jihokorejská produkce mě začala bavit a tenhle projekt je něco luxusního. ()

Kganbu (2021) (S01E06)

Trochu psychologická a emoční episoda, nicméně to byl opět nářez. Sice hra byla nezáživná, ale to jak to mezi dvojicemi dopadne, to bylo nervydrásající. ()

VIP (2021) (S01E07)

Napětí a atmosféra při 5 hře byla opět vynikající, ale VIP hosté a jejich demence a ten slizskej tlusťoch se postarali o to, že musím hvězdičku ubrat. Tohle byla asi nejhorší episoda z celého seriálu, nebýt toho mostu rak by šlo hodnocení ještě níž. Jinak ale i tak povedený díl. ()

Bílý kůň (2021) (S01E08)

Nevim proč tak krátký díl, kde jsme se jen utvrdili, co za parchanta je ten člověk, kterému jsme na začátku fandili. Jinak nic moc nového spíš taková upoutávka na finále. ()

Jeden šťastný den (2021) (S01E09)

Konec by mohl být lepší, ale jde o to jestli je tohle konec seriálu nebo ne, pokud ne, a vypadá to že ne, tak i tak to bylo obstojné zakončení neskutecného počinu. ()

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

04.12.2022

Mezi největší streamovací služby se typicky řadí Netflix, Disney+ nebo HBO Max, často se ale zapomíná na poměrně zásadního hráče - Amazon Prime Video. Pravda, je pro to několik dobrých důvodů: jeho… (viac)

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

20.11.2022

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

09.11.2022

Zatímco v těchto dnech na Disney+ stále ještě bojuje o diváckou přízeň Andor, což se mu podle vesměs pozitivních reakcí diváků poměrně dobře daří, mezitím už začíná i natáčení jednoho z dalších… (viac)