Komedie o strastiplné cestě dospívajících dívek z pohledu vtipné Johanny Morriganové. Johanna je chytrá a svérázná šestnáctiletá dívka s velkými sny a rozbouřenými hormony. Přestože miluje svou velkou, hlučnou a nefunkční rodinu, ví, že ji na světě čeká něco většího a lepšího. (HBO Max)

Katie88

Začátek byl super, originální námět a britská angličtina a prostředí způsobili, že jsem moc nechápala ty negativní recenze. No asi do 75% pak to celý začalo být dost nepříjemný a pocit ztrapněně zalízt někam pod peřinu se gradoval až do posledních 10%. Nevěřila jsem, že to může být horší. Pubertální sny jedné holky se staly skutečností, ze začátku jsem s ní soucítila, ale ke konci mi byla vyloženě protivná, britský módní (ne)vkus to celé jen podtrhoval. Konec přináší jakési ponaučení pro mladé a z totálního dna se dostáváme k něčemu celkem smysluplnému. Nápad rozhodně špatný není, ale zpracování je. Ač mám ráda britský humor, jazyk i prostředí, jsou filmy, kde by měli briti dát spíš zpátečku, protože ve finále se tento kousek jeví oplzle a nevkusně. ()

Aljak

Idea tohto filmu nie je na zahodenie, ale to prevedenie mi prišlo také príliš infantílne, no napriek tomu ma postava Johany bavila takým tým neobvyklým štýlom. Po dejovej stránke to nebolo zrovna strhujúce, ale britský humor v dialógoch to čiastočne dokázal nahradiť. Popravde, bez tých ironických a infantílnych dialógov by to nesiahalo ani len k hraniciam priemeru. Takže predovšetkým vďaka tomu sú to 3*. ()

Avathar

Je to až príliš prestrelené na to, aby to fungovalo v tých vážnejších momentoch. Nadsázka prevážila, takže keď sa to snaží byť realistickou drámou, vôbec to na mňa nefunguje. A humor tiež nie vždy triafal terč. Tie dva prístupy nie sú skĺbené príliš organicky a jeden druhému vlastne škodí. Potenciál na fajn coming-of-age určite bol. Beanie Feldstein je fajn a rolu si užila, ale okrem nej a jej podmanivého britského prízvuku si z filmu veľa pamätať nebudem. ()

Mermaidee

Tak tohle bylo velké překvápko, zvlášť když jsem podle zběžného shlédnutí komentů tady čekala, že to asi do pár minut vypnu. A světě nediv se, rozhodně nešlo o Popelku v americkým stylu, ta holka to rozjela na jiným levelu - a dialogy, argumentace v britské angličtině, všechno tohle už jen přisypávalo hvězdičky. Já ty anglány žeru, už proto, že umí zapojit i mozek. ()

blackJag

"NĚKTEŘÍ LIDÉ NEJSOU JEN LIDÉ, ALE MÍSTO. CELÝ SVĚT." Vidím to jako pokus o to natočit něco podobného, jako bylo svého času NA POKRAJI SLÁVY od Crowea, jen s větším akcentem na komediální notu (v několika momentech i hrubozrnného rázu - bez pohledu na vypadlou zakrvácenou vložku během přeskoku v tělocviku bych se opravdu obešel). Taky dívčina působí velkou část filmu velmi nesympaticky, jasně, šlo o přerod mladého člověka, uvědomění si důležitých věcí, ale šlo to asi udělat i citlivěji. 50% ()