V obyčejně vypadajícím bytě na ukrajinském sídlišti si hraje otec se svou sedmiletou dcerou na schovávanou. Ovšem když ji hledá, není nikde k nalezení… Později se objeví na internetu video se zmizelou dcerou, jak drží ceduli s tajemnou sadou čísel. Je první z několika dětí, které v malém průmyslovém městě zmizí beze stopy. Mladí detektivové Varta Naumová a Maksim Shumov stojí před řešením nejen tohoto komplexního případu, ale také před svými vlastními démony. Varta je odtažitá žena, která si extrémně chrání svůj osobní prostor, zatímco Maksim je pohodový chlap, lehce navazující nové vztahy. Oba zažili ve svých životech traumata a tento případ se jich dotkne na nejcitlivějších místech. Seriál Na schovávanou divákům předkládá mnohovrstvý děj, který čerpá z jedinečných postav. Kromě prvků noir a thrilleru se osmidílné kriminální drama dotýká také dojemných a intimních příběhů hlavních postav. (TV Prima)

Recenzie používateľa Lenka.Vilka k tomuto seriálu (9)

Na schovávanou (2019)

Na schovávanou. Seriál, který nedávno dávali v televizi, ale já nestihla začátek. Docela dost mě to mrzelo, protože upoutávka na další díl byla vždy dobrá. No, spíš hlavně dobře sestříhaná. Problém je v tom, že by materiálu úplně stačilo šest dílů. No, možná čtyři. Protože je tady paradox úplně stejný jako všude jinde. Jsou tam scény, které jsou strašně natahované a pro někoho možná i zbytečně pitvané. Mě by to nevadilo, kdyby to bylo stejné po celou dobu. Potom bych proti počtu dílů nic neměla. Jenže ke konci je všechno jako z rychlíku a já nechápala, proč se zrovna tam nezpomalilo. Ano, dynamika dílů a uvolňování informací je dost nezvládlá. Viz díl s vězením. Potřebujeme volavku. Střih. Volavka je ve vězení. Chápu, že to někoho nemusí zajímat. Ale mě by bavilo, kdyby tam byly třeba dvě minuty navíc. Jednání s úřady, brblání o tom, že jim nechtějí pomoct a jak to potom schválili. Nebo třeba pár vět hovoru po tom ve squatu. Ano, není to nutně třeba, ale vzhledem k tomu, jak pomalu seriál začínal, absence zamrzí. Ano, čekala jsem větší pecku. Nevidět v originále (z filmotéky upc), tak mě to s dabingem evokuje další průměrný seriál z produkce české televize vysílaný v neděli od osmi. ()

Alina (2019) (E01)

Hmm, první díl v pohodě. Nebudu lhát, podobné piloty mám ráda. Kdy se sice něco stane (zmizení malé holčičky ze zamčeného bytu), ale zároveň je silně vedena osobní linka vyšetřovatelů (zde zatím jednoho, počítám, že z minulosti nové parťačky taky něco vyleze) div ne stejnou měrou. Ale bez toho, aby to bylo patetický a hrdinové mluvili jako chodící encyklopedie mouder. Ale je to zároveň příjemně civilní. Vážně si scénář na nic nehraje. Vlastně, skoro to ve mě evokovalo něco ze severské dílny. Tedy až ten jazyk, kterým postavy mluví :D ()

Na stopě (2019) (E02)

Až na ten začátek plnej fanatickejch keců, dobré. Zatím to ale vypadá stejně dobře jako první díl a vedlejší linky v pohodě. Uvidíme, kam a jak se dostanou :) ()

Bogdan (2019) (E03)

Další dítě unesené a drama ze života vyšetřovatelů. Za mě stále pohoda :) ()

Podfuk (2019) (E04)

Ano, je to fakt debil! :D díl, který vydrbe jak s vyšetřovali, tak s divákem. A samozřejmě vyleze minulost. Jestli to nebude souviset přímo s vyšetřováním, tak se naštvu :( ()

Krysař (2019) (E05)

Nepochopila jsem, proč se radovali, že mají motiv. S holčičkou ok. Ale co ten kluk? Ten by do toho nepasoval. Ale neřekli ani slovo, jak měli radost...ale naštěstí to napravili ;) ()

Oxana (2019) (E06)

Trochu pomalejší díl. Kdyby nezmizelo další děcko, tak se tam vlastně nic nestalo... ()

Konec hry (2019) (E07)

Konečně něco! Stalo se toho spoustu a já se konečně začínám bavit. Škoda, že až takhle na konci. Možná kdyby měl seriál jenom šest dílů, vyhli jsme se předchozím dvěma slabším kouskům :( a konečně se vrátila ona mrazivá atmosféra prvních dílů :) ()

Odhalení (2019) (E08)

Co dodat. Odhalení, konec....bylo to hnusné a kruté. Nemohu se bohužel zbavit dojmu, že na úkor tomu, aby se ukázala pravda, spíše se jelo na afekt inspirací světovou produkcí. Viz konference nadřízeného ohledně druhé linky ohledně smrti parťáka. Naštěstí to neskončilo úplnou depresí ;) ()