Easy Land

• Kanada Easy Land

Přistěhovat se do nové země není nikdy snadné. Ve filmu Easy Land nahlíží srbsko-kanadská režisérka Sanja Živkovičová na zkušenosti s emigrací do Kanady optikou vztahu matky a dcery. Vystudovaná architektka Jasna (Mirjana Jokovićová) a její dcera Nina (Nina Kiriová) jsou srbské uprchlice, které přicházejí do Toronta za lepším životem. Duševní zdraví Jasny, ženy stále pronásledované traumatickými zážitky z vlasti, je velmi vratké a neprospívají mu ani podřadné práce, které je nucena vykonávat, aby měla z čeho platit účty. Také Nina, která se v nové zemi snaží zapadnout na střední školu, čelí nečekaným výzvám. Matka a dcera, každá se zcela odlišnými možnostmi, musí přijít na to, jak zlepšit svou životní situaci a zároveň nenarušit jejich křehký vztah. (Cinemax)

Swansea

Začnu větou z obsahu: " Přistěhovat se..." S maniodepresivní psychózou je jedno odkud. Jestli chtěl snímek naznačit, kde že se nachází "štěstí" emigrace, tak bravo. ()

charlosina

Myslela jsem si, že to bude o emigrantech do Kanady a ono to je hlavně o bipolární afektivní poruše (protože ten termín maniodepresivní psychóza už se nepoužívá, žejo). A je to tak civilní, že si říkám, jestli to není true story. ()

kolemjdouc

co by kdyby:kdyby zůstala Jugoslávie vcelku byli by takovíhle zoufalci po světě? Natočeno tak,že člověk uvěří že se to takhle stává.Musí se vyzdvihnout výkon herečkyJokovič.zahrála psychicky nemocnou ženu na jedna ()