silentname

Jediný dôvod, prečo som si pozrel "Tammy's Always Dying" bola moja obrovská zvedavosť. Bol som zvedavý na to, ako sa Amy Jo Johnson ujme filmovej réžie a spracuje film, ktorý je na prvý pohľad veľmi silná a tvrdá indie záležitosť. A počítal som úprimne s čímkoľvek. No tento film ma skutočne poriadne prekvapil. Myslím si, že jeho najväčším plus je fakt vynikajúco napísaný scenár. Možno sa tu nájde niekoľko momentiek, ktoré viete odhadnúť, no bolo tu niekoľko momentiek a zvratov, kde som absolútne netušil čoho sa dočkám. A ostal som len zrazu pozerať ohromený a nechápal som. A nemyslím to v zlom. Tie momentky sú veľmi dobre spracované a výrazne umocňujú silu tohto príbehu. Okrem toho ale je treba povedať, že obe naše hlavné herečky (Felicity Huffman a Anastasia Phillips) sú vysoko prirodzené a podávajú absolútne fantastický herecký výkon. Chvíľami som mal skutočne pocit, že sa pozerám na skutočných ľudí s ich skutočným životom. A veľkú časť filmu sa im podarilo predať absolútne perfektne. Nechcem vám dávať veľkú dávku spoilerov, no pre mňa je asi najkľúčovejším dôkazom, že ide o silný film porovnanie jeho úvodu so záverom. V podstate uvidíme skoro tú istú scénku. Ale jej význam bude úplne iný. A keď si uvedomíte cestu, ktorou sme spolu s našimi hrdinkami prešli, tak podľa mňa je to absolútne najlepší možný kontrast, aký tento film dostal. Veľmi dobre Cathy počas celého filmu rozumiem. Každé jedno jej rozhodnutie je pochopiteľné. A nebyť toho, že boli do filmu miestami pridané nejaké tie zbytočné vsuvky, tak by to bola jedna z najsilnejších indie drám, ktoré som mal možnosť vidieť. Amy Jo Johnson, určite týmto smerom vo svojej kariére pokračuj. Som zvedavý, čo sa ti ešte podarí natočiť. Hodnotenie: A ()