Čističi vesmíru

všetky plagáty

Čtyři outsideři, co se v roce 2092 honí za vesmírným odpadem a sny o budoucnosti, objeví androidku, která by jim mohla hodit balík. Kdyby neskrývala nebezpečné tajemství. (Netflix)

BarryLyndon

Bylo to výborný, ale chápu že kdo není Korea friendly bude si muset z hodnocení odebrat tak 2 bodíky. Bylo to více mezinárodní, ale pořád tam byl jejich tradiční patos a žánrový mix. Já osobně bych vytknul trochu slabší režii a scenáristickou práci s gradací děje. A v podstatě mi přišla k ději slabá i hudba. Ale bavil jsem se královsky. Opravdu konečně nějaký velkofilm a Space opera. Nemohu se zbavit dojmu, že by tomu více seděla tradiční netflixovska natažená série. 8/10 a jeden z něj filmu Netflixu za hodně dlouho a nechápu jak to mohli stlačit na 20 mega USD rozpočtu. ()

alisa.upir

Ještě, že Song Joong-Ki tohle natočil před Vincenzem. Je na tom hezky vidět, jak se v hraní posunul. Tohle je totiž fakt strašný. Film je strašně chaotický, ten začátek vůbec - nevím, na který jazyk se soustředit, poslouchat X číst titulky? Je toho tam hodně, a není čas soustředit se na nic. A spousta dějových částí je pak naopak děsně předvídatelná a nudná.  Celkově film nestojí za vidění. ()

Malarkey

Na jednu stranu tu Jihokorejci pracují se zajímavým čistě sci-fi nápadem, k tomu překvapují vysloveně úžasnými digitálními efekty, ale pak na to na stranu druhou nabalí takový dětský kukuč, že vlastně nevíte, jestli koukáte na seriózní záležitost nebo rádoby seriózní sci-fi pro děti do 12ti let. Skoro si říkám, jestli to není škoda. Některé momenty tu působily neskutečně epicky. Jiné hrozně infantilně. ()

Tom Hardy

Výborná sci-fi pohádka, která osciluje mezi Firefly a Pátým elementem a vzhledem ke svému střízlivému rozpočtu nabízí až neuvěřitelný vizuál. Chvíli to trvá, než si všechno sedne, ale jakmile si holčička lehne společně s ostatními na podlahu, začnou Čističi vesmíru pracovat jako dokonale promazaný stroj. Na konci jsem byl regulérně napnutý, jak celá tahle sympatická taškařice se čtyřmi renegáty dopadne. Snad dojde na pokračování, partička lodi Victory si další kolo zaslouží. ()

Fr

„NEŘÍKEJTE TOMU JMÉNEM…“ /// Od úvodu moc hezký, ale místy zmatečný sci-fi. Digitální akce – vlastně skoro všechno je digitální a nebo jen „podsvícený“. Líbí se mi, že žluťáci mluvěj po svým a bílý taky. Probíraj se tady takový ty citlivý témata, jako hledání mrtvý dcery, záchrana Země…. Ale stejně je to nakonec moc dlouhý. Ovšem zajímavý. Hezky udělaný scifíčko jsem už neviděl od dob… no ani nevím. A nakonec to dostane i hrdinskej rozměr. A ty vole – není tady žádný kreténský chování! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mým úkolem je vymýtit infekci (a nejsem Corona!). 2.) Miluju takový ty akční, střílečkový hry. 3.) Thx za titule „Jan Tvrdík“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * ()

• Na konci filmu si Bubs ve vesmíru čte básnickou sbírku „Leben und Lieder“ z roku 1894, jejímž autorem je Rainer Maria Rilke, který se narodil v Praze roku 1875 (Rakousko-Uhersko) a stal se z něj později jeden z nejvýznamnějších německy píšících lyriků přelomu 19. a 20. století. Jeho básnická sbírka „Leben und Lieder“ byla jeho prvním nezávisle vydaným dílem. (carter...)
  • Poté, co byl film kvůli pandemii covid-19 dvakrát odložen (červen a následně srpen 2020), byl film exkluzivně uveden 5. února na Netlixu. (UncleMorty)
  • Jo Sung-hee začal psát příběh 10 let před uvedením filmu poté, co se od kamaráda dozvěděl, jak nebezpečný je vesmírný odpad. Že velmi narůstá množství těchto rychle se pohybujících fragmentů kosmických trosek, takže mohou vést ke kolizím. Začalo to myšlenkou, že by posádka kosmické lodi sbírala vesmírné haraburdí. Začal tedy psát scénář a přemýšlel, jak by se k tomuto problému postavili Korejci, kteří mají houževnatou mentalitu. (Martrix)