Dvojice vražedných maniaků se vydává na krvavou pouť, během níž likvidují vše živé, co se jim postaví do cesty! Nechybí ani pořádná dávka černého humoru v pekelně zábavné historce, vyprávěné odcouzencem na elektrickém křesle. (oficiálny text distribútora)

fisus

Tohle se mi těžko hodnotí. Ze začátku jsem se trochu nudil,než jsem si zvykl na styl filmu. Je to taková hodně šílená groteska. Spolupráce Raimiho s Coeny je naprostý úlet. Po půl hodině už jsem se smál dost nahlas a fakt se pobavil. Je škoda, že je to zapomenutý film,ale své fanoušky si určitě najde. ()

tomtomtoma

Má to být parodie na detektivky noirového střihu se silnou romantickou zápletkou. Bohužel je to v typické formě přehnaného amerického násilnického humoru, který má zdůraznit zábavu. Ale veškerý vtip je právě proto přebíjen bezbřehým násilím a trapností. A veškerý zajímavý gag a vtipná situace je tím zmrzačena a utlačena do té nejošklivější podoby. Odsouzenec k smrti Vic Ajax (Reed Birney) vypráví svůj příběh o vražedné pomstě, o své hrdinství a lásce, kterou získal a ztratil. A samozřejmě opět získal i s patřičnou svobodou a zadostiučiněním. Z dalších postav: Nancy (Sheree J. Wilson), Vicova láska, kterou zachrání ze spárů brutálních zločinců, objednavatel vraždy Ernest Trend (Edward R. Pressman), sám zavražděn úchylnými vrahy, jeho žena Helene (Louise Lasser), neodbytná pozorovatelka slídící z okna dalekohledem, brutální maniak Faron Crush (Paul L. Smith), řešící vše násilnou formou sadismu, jeho nechutný společník Arthur Coddish (Brion James), zvrhlý ve své lidské deratizaci, nagelovaný frajer Renaldo (Bruce Campbell), sebevědomě arogantní, původní oběť vraždících maniaků Donald Odegard (Hamid Dana), Trendův společník, a novináři na popravě (slavní Ethan a Joel Coenové). Možná zajímavý nápad. Ale proč proboha je formou zábavy brutální násilí? Je snad povznášející a dodává vyšší úroveň kulturnosti a uvědomělosti do podvědomí společnosti? Zřejmě nikoliv a tomuto druhu zábavy nerozumím. ()

POciSEM

Nejsem asi fanda the tree stooges jako Raimi protoze drtiva vetsina gagu na me pusobila vylozene trapne ale zachranila to spousta jinych narazek a vtipku pri kterych sem se valel po zemi jako treba Paul Smith probihajici skrz dvere hrouticich se sten jako domino nebo krysoidni tlama v podani Briona Jamese a jeho neskutecny skleby pri podavani rucniku slecne v koupelne. Zaverem jen dodam. ,,Nic jste nevidela damo" ,,nee" ,,Zatim" ()

Ed2

Tradiční filmařské postupy, ale při tom pořádně trhlá podívaná, slapstickové gagy a Bruce Cambell. Crimewave byla sice komerčním propadákem, ale kdo se nenechá odradit, je odměněn příjemnou hororovou komedií s vtipnými hláškami a sympatickým duem nájemných zabijáků / deratizátorů - "We kill all sizes." :-) . ()

Flipnic

Tohle je fakt neuvěřitelnej úlet. Ani to nejde zařadit do žánru, horror to rozhodně není ... Je to taková černá groteska, kde se Raimi vyřádil v každém záběru. Totálně šílené, ujeté, docela vtipné, zajímavé na pohled na další Raimiho rozjezd ... Každopádně zvláštní a zřejmě nikdy, ani v budoucnu nepochopené ... Sám nevím, co tím chtěl Raimi říct, asi nic ... ale ty jednotlivé výjevy byly v pohodě ... Taková srandička ... ()

• Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna krátká scéna. (fisus)