Silo

• Veľká Británia Silo

Real Tom Hardy

Na tento film a dokument (The Blessing) Huntera Bakera som čakal dobré dva roky. A zároveň radoval, že sa konečne chytil aj dlhších produktov a po nevýraznom celovečernom kameramanskom debute Miles prinesie niečo viac zo svojej schopnosti dobre snímať prostredie navôkol, ktorú predvádzal dlhé roky v krátkometrážnych počinoch. S príchodom prvého plagátu a niekoľkých obrázkov som bol nadšením úplne bez Seba. Všetko totiž nasvedčovalo tomu, že Silo bude silne štylizovaná snímka z prostredia farmy amerického vidieckeho zapadákova, kde bude kladený veľký dôraz na vizuálnu stránku veci, pod ktorú sa Baker a jeho šikovnosť podpíše. Toto divák čiastočne dostane, i keď dôraz bol kladený na niečo iné – riedku rodinnú drámu na pozadí (nechcem povedať) agitky a/alebo osvety, ktorá má upozorňovať na takzvaný grain entrapment a jeho nebezpečenstvo. Ergo na problém, ktorý podľa môjho cynického pohľadu na čísla (~200 smrtí za 30 rokov) problémom nie je a aby dostal celovečerák už vôbec. Tu ho však máme. Obsahovo nevýdatné dielo, obrazovo (za mňa) vychutnané na max. A áno, aj ja som sa celú hodinu čudoval, prečo chalana jednoducho nemôžu vytiahnuť von lanom a pýtal sa, čo je to za kktinu a scenáristickú lenivosť. Potom som si prečítal :D No a teraz hor sa dať druhú šancu Bahranimovmu počinu At Any Price, kde sa tiež v zásobníku obilia diali nejaké nekalosti. ()

• Paradoxne vo filme nevidíme silo, ale tzv. "grain bin." (Real Tom Hardy)