Spolupráce mezi detektivem Michou Oberländerem a jeho novou kolegyní Luisou Hoffmanovou je podrobena pořádné zkoušce důvěry. Oberländera trápí bolesti hlavy, noční můry a občas ztrácí i paměť. Když dorazí na místo činu na odlehlé venkovské cestě, nezmíní se svým kolegům, že si na oběť matně vzpomíná. Muž byl přejet a zabit, podle všeho úmyslně. K jezeru Constance přijel původně se svou přítelkyní kvůli koupi plachetnice. K obchodu mělo dojít v místní restauraci v noc vraždy, ale prodejce lodi se nikdy neukázal. Oberländer si pamatuje, že tu noc v restauraci byl, ale nic víc. Podezřelým z vraždy se tak brzy stává on sám... Bude mu Hoffmanová věřit a dokáže, že její partner není chladnokrevný vrah? (TV Prima)

mac000

Pro mě možné nejlepší díl Toten von Bodensee. Obohacení o nové hlavní postavy přineslo oživení, zápletka je inteligentně napsaná, a až na jednu nelogičnost (ale ta byla nutná pro dramatické finále) je závěr dramatický. Možno chápat buď jako úplný závěr série, nebo otevření nové série (částečně s novými postavami). ()