Rodinný sraz

• USA Family Reunion
USA, (2019–2022), 20 h 31 min (Minutáž: 24–34 min)

Tvorcovia:

Meg DeLoatch

Kamera:

John Simmons

Hudba:

Wendell Hanes

Anthony Alabi, Loretta Devine, Talia Jackson, Jordyn Raya James, Tia Mowry-Hardrict, Isaiah Russell-Bailey, Cameron J. Wright, Camaron Engels, Luke Eisner (viac)

Když se McKellanovi přestěhují ze Seattlu do maloměsta v Georgii, je jejich životní styl konfrontován jižanským způsobem života a konzervativními prarodiči. (Netflix)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (50)

Rodinný sraz (2019)

Přiznávám bez mučení, že jsem si po prvním dílu myslela, že skončím někde v polovině první řady. Působilo to na mě moc křečovitě a viděla jsem v tom takový ten (pro mě protivný) disney vibe. A taky narovinu - energie černé rodiny je úplně jiná, než když koukáte třeba na Krok za krokem. Ale já si ty lidi fakt oblíbila. Nejvíc rodiče Moze a Cocou. Ti dva mají mezi sebou krásnou chemii (a na oba se sakra dobře dívá). Svérázná babička a děda, pastor, který ne vždy miluje bližního svého na první dobrou a čtyři celkem rozmazlené děti, si už tu oblíbenost museli sakra vydřít. :D Je to rodinný seriál, moralizuje a všechno v něm dobře dopadne. Ale nebojí se zároveň ukázat na věci, které lidem s tmavou barvou pleti nikdo rozhodně nezávidí. ()

Série 1 (2019) (S01)

Rodinný sraz je další z řad rodinných seriálů o velké rodině. Tentokrát černé, stěhující se ze Seattlu do Georgie. Z určitého prostředí do jiného. Je to daný typ seriálu, takže je moralizující, snaží se o vtip, občas se tam promítne takový "disney vibe" - v čemž vidím křeč. Mně na něm baví hlavně rodiče. Anthony Alabi je krásnej chlap s charismatem, a to samé se dá říct o Tii Mowry-Hardrict, je mezi nimi skvělá chemie. Velký prostor dostává i babička Loretta Devine, která často bývá spouštěčem děje a má jasně daný obraz silné a respektované osoby. Hodně se zde řeší náboženství, což většinou nemusím, ale sem mi to fakt přirozeně zapadá a hlavně ke konci i rasismus - v poslední epizodě najednou přestává být sranda a ač se to nemusí líbit, přecházíme na realitu. A za mě je dobře, že to tam je. ()

Pamatujete, jak to všechno začalo? (2019) (S01E01)

Přiznám se, že po prvních minutách jsem si říkala, že to nebude nic pro mě. Ale dvojka rodičů je sympatická, i prarodiče budou fajn. Je to rodinný (takže i moralizující a nějaké věci jsou tam na mě too much), ale zároveň je to takový štiplavý, trochu to provokuje a právě to asi dodává tu zábavnost. ()

Pamatujete na Charlieho Wilsona? (2019) (S01E02)

Jestli budou v každé epizodě zpívat a tančit, tak to asi nezvládnu. :D Nesedí mi tam ten disney vibe a to, že je to občas fakt křečovitě vystavěný. Ale jinak furt celkem fajn. 2,5* ()

Pamatujete, jak byla Grace v jednom kole? (2019) (S01E05)

Tahle rodina je mi sympatičtější čím dál víc. Tentokrát o upřímnosti, ale taky o tom, že láska k dítěti je důležitější než vlastní očekávání. Jasně, je to pohádkový, ale nic jinýho od tohoto konceptu přece nikdo nečeká. ()

Pamatujete na černého Elvise? (2019) (S01E09)

Hezký vzpomínání. SPOILER Akorát mě teda nakrklo, že babi zase prosadila svou. :D 3,5* ()

Pamatujete na to, jak se naši chlapci stali muži? (2019) (S01E10)

Trochu nečekaně vážný díl. Pro nás Evropany je nemyslitelný, že by někdo takto zacházel s dětmi. Taky nás k smrti neděsí, když nás v autě zastaví policejní hlídka, přestože jsme nic neudělali. Jinde a pro některé, je to dennodenně realita. A jo. Je to proto, že jsou černí. ()

Série 2 (2020) (S02)

Druhá série mě bavila o fous víc, než první. Člověk už je na jednotlivé postavy navyklý a taky mi tu víc přirostla k srdci Jade (narozdíl od Shaka). ()

Pamatujete na tu taneční bitvu? (2020) (S02E01)

Nepopírám zejména to důležité morální sdělení pro rodiče. Ale já se u první epizody druhé série celkem nudila. Btw: Mezi první a druhou řadou je jeden nezařazený vánoční díl - najdete ho normálně na Netflixu pod A Family Reunion Christmas (nadabovaný). Světýlka, stromeček, všechno to má, i když bych s vánoční atmoškou notně přitlačila. 3* ()

Pamatujete, jak se táta vrátil domů? (2020) (S02E02)

Při té ráně do hlavy jsem se lekla taky. :D moc se mi nelíbilo to tlačení na pilu a celkové vyznění, že jiná cesta není. ()

Pamatujete, jak Shaku zmlátili? (2020) (S02E05)

Shakovi promlouvá děda do svědomí a Jade lační po penězích. 12 kousků je jen pro profesionály! ()

Pamatujete na G klub? (2020) (S02E06)

Pomalu přicházím Jade na chuť a upřímně mě ty její lásky baví. ()