Star Trek - Fenomén - Série 1 (2021) (séria)

Ztráty a nálezy (S01E01)

(epizóda)
  • USA Lost and Found (viac)

Skupina rebelujících dospívajících ve vyhnanství v důlní kolonii objeví zničenou loď Hvězdné flotily. (SkyShowtime)

cerdax2

Serial je pro deti, tudiz nehledejte logiku a dej, jen barvicky, stesti, pratelstvi a hrozive nepratele ;). V prvnim dile poznate hlavniho hrdinu, jeho souputniky i hlavni zaporne bytosti. 55% ()

PKD

Nejlepší komentář....durdin.;-))) Já jen dodám, že když zapnete rychloposuv (doporučuji 8x) a deaktivujete ho tak 10 min. před koncem, vůbec NIC se nestane. Vážně.  Ale design lodi je fakt SUPER. Jest ovšem veliká otázka, zda to má cenu sledovati dál. Asi si nejspíše počkám na kompletní sérii a pak si prostě přečtu synopse, páč tohle se mi s velkou pravděpodobností, nebude chtít sledovati celé díl od dílu. Ale 1 věcí si jist jsem. ST určitě nepotřebuje dětinštější verzi SW:cw. Byť s nadprůměrnou grafikou. Na přilákání dětských a budoucích ST fanů tu existuje sice ne moc ve výsledku dětská, leč pro tento účel pův. myšlena STTAS. Jak jsem včera říkal kolegovi...tohle mělo býti klasicky kreslené a Lower Decks měli dostati tuto grafiku. ()

cernakus

Začátek byl na nickelodeon velmi hutný. Bohužel po objevení Protohvězdy to skočilo do dětské infantilnosti. Nicméně má to velké přísliby do budoucna. Za prvé grafika je na seriál boží. V tuto chvíli asi nejlepší 3DCGV v seriálu, které snadno deklasuje i dosavadní etalon - Lovce trollů. Za druhé ve star treku neokoukané a neprozkoumané téma. Technologie hvězdné flotily tu není průměr, ale absolutní špička (ostatně, děj se odehrává v Kazonské oblasti deltakvadrantu, tedy nejzaostalejší části galaxie). A jediným zástupce lidí je zde pohotovostní velící hologram (i když se spíše představila jako trenérka kadetů). Fakt, že se to odehrává mimo území Federace tomu dává neomezené možnosti, aniž by bylo zasaženo do kánonu. V podstatě by to mohl být zcela nezávislý seriál, jehož jediným pojítkem se Star Trekem je federační loď a dva druhy ze Spojené federace planet (ale nejsou prvně moc podobní původním předlohám a ani nejsou moc prozkoumaní). No uvidíme, kam to půjde, je opravdu škoda, že je to dělané pro nickelodeon. Protože by tomu slušelo dospělejší vyznění Lovců trollů. ()

durdin

Takový Star Trek, ke kterému kdyby mě někdo posadil a řekl mi, že to je jeden z dílů Star Wars: Clone Wars, tak bych mu to asi spolknul i s navijákem. Tedy až zhruba do půlky, kdy dojde k nalezení hvězdné lodi federace a děj se mírně poodhalí. Proč ale loď stylově zapadá spíš jako ze Star Trek: Do temnoty ? A co tam dělá hologram Janeway? Kam se poděla původní posádka? A jak se tam vůbec ta loď dostala? A co na to Jan Tleskač? Kdoví, třeba najdeme i plánek na létající kolo... asi takový mám z prvního dílu pocit. ()