Anand Kumar (Hrithik Roshan) měl velký talent pro matematiku, ale z finančních důvodů si nemohl dovolit nastoupit k vysněnému studiu na univerzitě v Cambridge. Když si začal vydělávat přípravou uchazečů na přijímací zkoušky na prestižní Indický technologický institut, nemohl si nepovšimnout studentů s podobným osudem, jimž v cestě za kvalitním vzděláním bránila chudoba. K nelibosti regionálních politiků a soukromých vzdělávacích institucí tedy zahájil program Super 30 poskytující chudým studentům matematické a fyzikální vzdělání zdarma. Film Vikase Bahla se nevyhýbá nadsázce a sarkasmu, vychází však z příběhu skutečného Ananda Kumara. (Festival bollywoodského filmu)

Andrea1717

Film ako taký ma bavil, ale ako životopisný film mi príde hodne nadsadený a nedomyslený do podrobností, niektoré fakty dokonca ako neuveriteľné. ()

• Více než 15 000 dětí ve věku 15–17 let ze slumů Bihar, Varanasi, Bhopal, Mumbai a Dillí bylo vyzváno k zobrazení Super 30 studentů v tomto filmu. Výběr 30 finalistů absolvoval před začátkem natáčení speciální workshop s hercem superhvězdou Hrithikem Roshanem. (ČSFD)