Muž budoucnosti

(festivalový názov)
  • Chile El hombre del futuro (viac)

Divukrásná příroda chilské Patagonie tvoří podmanivý rámec nečekaného setkání otce a dcery po dlouhých letech odloučení. Když se jejich cesty v kamionech na silnicí vedoucí k nejzazší výspě na jihu protnou, mají zestárlý Michelsen a už skoro dospělá Elena příležitost začít poznávat jeden druhého, přehodnocovat vlastní minulost a omyly, možná i najít v budoucnu cestu k sobě. Psychologická drobnokresba přesvědčivě ztvárněných postav, úspornost dialogů a důraz kamery na mimiku tváří, sledovaných většinou v pohybu, ať v kabině kamionu, na zastávkách, nebo v houští barvami hýřícího pralesního parku u jezera, dávají minimalisticky pojatému filmu půvab životní autenticity. (MFF Karlovy Vary)

Laxik

Pomalé, hloubavé, melancholicky nesoustředěné. Výborní herci, skvělá kamera hrající si se zaostřováním, úžasné Andy, hodně pocitů. Ale možná by to mohlo být doslovnější. Nebo aspoň nepřidávat tu divnou umírací složku,. která filmu škodí, ale nic moc nepřidává. A je divná. ()

buzzwoody

Muž budoucnosti měl spoustu klíčových předpokladů k pozitivnímu utkvění v paměti, jmenujme charismatické herce, slibnou kameru, nádherné exteriéry a z nich čišící sympatickou atmosféru, či dokonce i potenciálně silnou zápletku, to všechno však vyšumělo v hloubavé upachtěnosti a nezajímavosti obou hlavních charakterů. ()

meda2016

Vztahový příběh, pro mne příliš symbolický ač dobře hraný. Otázky k němu si můžete položit své vlastní. Příroda určitě není jako v National Geographic. Hra počasí a prostoru kolem hrdinů, ozvučení. Délka filmu je plusem! Moje vlastní hodnocení 65%. ()

pekl

Dobře napsané, zrežírované i zahrané. Detaily tváří tvoří většinu filmu. Potěšilo v Hlavní soutěži KVIFF 2019. Neškodilo by zkrátit prodlevy mezi jednotlivými slovy, které hlavní hrdinové pronášejí, z 20 třeba na 10 vteřin, ale celkově radost. 70 %. ()

vyhnalek

Minimalistický film přesně zamířený na oba hlavní hrdiny starého muže a jeho dceru, kteří spolu obrazně i doslova hledají cestu po celý film. Ačkoliv v anotaci se hodně mluví o krásách přírody, tak prostředí je nasnímáno hodně syrově - starý náklaďák, rozpadlé silnice - to vše přidává na výborné atmosféře celého filmu. ()

Jaké filmy budou bojovat ve Varech?

Jaké filmy budou bojovat ve Varech?

28.05.2019

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začíná přesně za měsíc a nyní byla čerstvě odhalena dvanáctka filmů, které se budou ucházet o hlavní festivalovou cenu, Křišťálový globus.… (viac)