Superman: The Animated Series

• USA Superman
Animovaný / Akčný / Rodinný / Sci-Fi
USA, (1996–1999), 17 h 49 min (Minutáž: 20–22 min)

Predloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)

Tim Daly, Dana Delany, Joseph Bologna, George Dzundza, Clancy Brown, Lisa Edelstein, Lauren Tom, Mike Farrell, Shelley Fabares, Joely Fisher, Michael Ironside (viac)

Warner Bros. a DC Comics se po úspěchu animovaného seriálu Batman (1992) rozhodli vrátit do sobotního ranního pásma na televizních obrazovkách největšího z komiksových hrdinů, Supermana. Styl animace je inspirován původním fleischerovým seriálem z roku 1941, přičemž se Superman nově utká s většinou svých nejznámějších protivníků, jako například s Lexem Luthorem, Brainiacem či Darkseidem. V zámoří kladně hodnocený seriál se dočkal tří sérií. (Caszidy)

Recenzie používateľa PKD k tomuto seriálu (26)

Superman: The Animated Series (1996)

Nádherně odvedená práce, jež kráčí ve stopách dokonalého Batmana TAS z 1992. Nejůžasnější je na tom to, že je jedno, kolik vám je. Pořád to funguje. Je ovšem jasné, že toto se týká hl.comicsových DC fanů. Ale i já, který jsem v 15ti věděl prd o DC universe, jsem si to užíval. Skvělý seriál pro všechny, kteří si to dokážou užíti v každém věku. A potom se to všechno propojilo (a někdy i dovyřešilo, co se týče několika příběhových linií) v opět skvělém Justice League TAS z 2001. Bruce Timm si může po právu říkat legenda klasické comicsové animace. Už v pořadí 3. A to zdejší hodnocení? To je něco tak debilního a padá to pouze na tupé palice těch, kteří hodnotí buď TAS z 80tek nebo tu z 60tek. To už je fakt na palici, zvláště když příbuzný Batman TAS od stejných lidí jako toto, jest v červených číslech. 44% no, ty vole..... ()

The Main Man: Part 1 (1996) (S01E06)

Velký Šéf Lobo po1. v Timmverse. A je to dosti hlína. Oba díly jako celek. Sice zde kvůli přístupnosti negurvuje apod. Lobo o 100/6, ale jak jsem zvěděl z komentáře k tomuto dílu, autorům samotné postavy se tato verze opravdu líbila. Takže ok. ;-) ()

Speed Demons (1997) (S02E04)

Special quest star: Flash a Weather wizard. ()

Identity Crisis (1997) (S02E06)

Bizarro po1. ,,Me save Lois´´. You no am Superman´´. :) ()

Solar Power (1997) (S02E11)

Postava Luminus...ehm,nic moc. :/ ()

Brave New Metropolis (1997) (S02E12)

Jeden z vrcholů celého seriálu. A doporučuji si sehnati verzi s komentářem,páč to je pak na záchvaty smíchu,kde po asi po polovině děje, lehce znepokojený Bruce Timm se zeptá Dana Riby,jak se má jeho matka,pak se ho zeptá (po záchvatu všeobecného smíchu),další z tvůrců,proč vybral ke komentáři zrovna tuhle episodu a pak už to jede z kopce.:)))) ()

Monkey Fun (1997) (S02E13)

Dost velká prdel. Smích...zaručen.;-) Co taky čekáte, když to spolunapsal Evan Dorkin, tvůrce Mlíka a Sejra.:)))) ()

Ghost in the Machine (1997) (S02E14)

Brainiac po3. Squellý a napínavý příběh. ()

World's Finest: Part 1 (1997) (S02E16)

Superman/Batman vs Joker/Luthor. Ti nejlepší z nejlepších. Souboj titánů. Nářez! 1.část celkem 60min. filmu, který je k mání i v samostatné verzi. Hraný DCEU film BvS sice žeru, ale přesto, na tohle to nemá ani omylem. Tohle tak vyprodukovati ti debilové z WB jako hraný film, tak by šlo pravděpodobně o nejlepší DC film od Donnerova Supermana. ()

Bizarro's World (1997) (S02E19)

Jošťomilý popleta Bizarro, po2. ()

Warrior Queen (1997) (S02E24)

Maxima si hledá muže. Zachraňte se pánové,kdo můžeš.:))) Special quest star Lobo. ()

Little Girl Lost: Part 1 (1998) (S02E27)

Kara In-Ze vstupuje do DCAU. Special quest star: Darkseid, Female Furies aj. ()

Knight Time (1998) (S03E02)

Bomba! Batman se ztratil a Superman ho v jeho outfitu zastupuje. Tohle máloco překoná. Vydatně mu přitom radí/pománá Robin. Special quest star : Brainiac, Riddler, Mad Hatter ,Bane, Penguin... ()

New Kids in Town (1998) (S03E03)

Výborná episoda a vtipná zároveň. Special quest star: Brainiac a Legion of Superheroes. ()

Obsession (1998) (S03E04)

Toyman po2. ()

Little Big Head Man (1998) (S03E05)

Bizarro po3. a v tomto seriálu,naposled.:( Nebojte, on se vrátí.;-) ()