Anna mezi obojživelníky

USA, (2019–2022), 21 h 38 min (Minutáž: 22–44 min)

Tvorcovia:

Matt Braly

Hudba:

T.J. Hill

Bill Farmer, Amanda Leighton, Brenda Song, James Patrick Stuart, Stephen Root, Troy Baker, Dee Bradley Baker, Liam O'Brien, Eden Riegel, Amir Talai (viac)

Dívka Anna se kouzlem dostane do magické země Amphibie, venkovské bažiny plné žabích lidí. S pomocí mladého žabáka jménem Sprig a jeho rodiny se Anna v nejrůznějších dobrodružstvích proměňuje v hrdinku a objevuje první skutečné přátelství svého života. (Česká televize)

Recenzie používateľa honajz2 k tomuto seriálu (42)

Ivy on the Run / After the Rain (2020) (S02E13)

První díl je sice vedený dost zvláštně, ale slabý určitě nebyl a pobavit mě dokázal. Jenže ten druhý byl naprosto skvělý, protože v něm konečně došlo k několika zásadním věcem a celkově to bylo pojaté skutečně dokonale, takže jenom díky němu nakonec celé epizodě ten plný počet jen tak tak dám. Lepší díl: After the Rain. Slabých 5* ()

Toad to Redemption / Maddie and Marcy (2020) (S02E16)

Rozhodně to nebyl špatný nápad, věnovat oba díly několika vedlejším postavám. Navíc u Maddie to byl chvályhodný nápad, protože ta byla vždycky dost v ústraní. Jenže si nemůžu pomoct, ale byla to prostě nuda a oba díly těch vtipných momentů měly pomálu - a ten druhý jich měl bohužel ještě o něco míň... Lepší díl: Toad to Redemption. Slabé 3* ()

Bessie and MicroAngelo / The Third Temple (2020) (S02E18)

Tak možná beru zpátky to, co jsem psal minule. Druhý díl byl naprostá pecka a holky se v něm konečně sešly všechny, přičemž na pozadí může dojít k další velké zradě a ten první díl mě zase příjemně pobavil. Navíc nakolik mi MicroAngelo doposud lezl na nervy už jen jeho přítomností, zde jsem si ho celkem oblíbil... Lepší díl: The Third Temple. Slabých 5* ()

The Dinner / Battle of the Bands (2020) (S02E19)

Vadilo mi, jak Sasha neustále střídá vztah k ostatním holkám, protože na začátku jednoho dílu se chová, jako by od nich chtěla mít navždy pokoj, ale nakonec se s ostatníma usmíří a v dalším díle se chová úplně stejně jako na začátku toho prvního, aby se pak ve finále zase usmířila. To tvůrci moc vychytané nemají. Ale jinak to byla slušná epizoda a sedl mi v ní kupodivu i druhý díl, který mě od pohledu odpuzoval už jenom názvem, ale nakonec z toho byla celkem příjemná rozlučka s Wartwoodem... Lepší díl: The Dinner. 4* ()

True Colors (2020) (S02E20)

Vidím v tom určitě drobné chyby, ale nemám je ani důvod moc řešit, protože to byl prostě a jednoduše nářez. Nějaká akce v tom sice začne strašně rychle a Sasha se chová zase úplně stejně jako předtím, jako by jí v posledních dílech nic nedošlo, ale mimo to je tam hromada zajímavých zvratů - a že jich je fakt hodně - a s každou další minutou mě to strhávalo stále víc a víc. Navíc u některých zvratů jsem fakt čuměl, protože SPOILERY zabít jednu vedlejší postavu, jednu hlavní zabít aspoň na chvílu a jednu hlavní zabít nejspíš definitivně (!!)... to fakt člověk u seriálu pro děti nečeká a popravdě začínám mít čím dál tím větší pocit, že tohle je rozhodně spíš pro ty starší. A ten zvrat se schopnostmi Anny byl taky dost zajímavý. Sice jsem se něčeho takového obával a měl pocit, že kdyby na to došlo, tak mě to jedině tak vytočí, ale samotného mě překvapilo, jak moc v pohodě jsem to vzal. A zvrat s Marcy byl taky něco, když se pak člověk dozví, že se nakonec zachovala snad ještě hůř než Sasha... KONEC SPOILERŮ Tvůrci toho na třetí série dost rozehráli, bude toho třeba dost vysvětlovat a víc mě to na ni nalákat snad ani nemohlo... Zatím nejlepší epizoda celého seriálu. 5* ()

Série 3 (2021) (S03)

Jsem čekal po finále druhé série úplně neskutečnou sérii, která snad až nastaví novou laťku v rámci animáků, ale tak holt se nestalo, no... První půlka série, odehrávající se v lidském světě, sice nebyla úplně špatná a o pár vtipných scén v ní nouze nebyla, ale některé díly v ní byly dost průměrné a nezajímavé (a nejhorší to snad bylo s tím vánočním dílem). Druhá půlka série už ale šlapala celkem slušně, i když i zde se objevily slabší díly, ale všechny ty přípravy na velký boj, shánění spojenců apod., to bylo skutečně zajímavé. A cca poslední tři epizody opět nářez, který celý seriál dokonale zakončil (i když teda s jednou podstatnou vadou). Druhá série mě bavila o něco víc, ale i když to tak ze začátku nevypadalo, tak i ta třetí byla dost slušná. 4* ()

The New Normal (2021) (S03E01)

Po naprosto epickém závěru druhé série jsem čekal něco podobně silného, ale ono to začalo poměrně poklidně... až teda na pár menších náznaků, které se určitě v budoucnu rozvinou. Ale i tak se mi ta epizoda líbila a s návratem Anny do našeho světa jsem byl spokojený, jen mi to nepřišlo moc dotažené... To už je ale spíš můj osobní problém, protože jsem po minulé epizodě krapet pozapomněl, komu to má být primárně určené. 4* ()

Hop 'Til You Drop / Turning Point (2021) (S03E02)

První díl nic extra, ale v tom druhém se vrátíme do Amphibie a to už opravdu stojí za to, takže ty čtyři hvězdy nakonec dám. Lepší díl: Turning Point. Slabé 4* ()

Thai Feud / Adventures in Catsitting (2021) (S03E03)

Taková dost standartní epizoda, na kterou se mi ale příjemně dívalo a dokázala mě pobavit - a platí to u obou dílů. Jen mám holt radši ty epizody, které děj posouvají dál a doufám, že se nějaké takové brzy dočkám, protože konec druhé série toho otevřel skutečně hodně... Lepší díl: mám to nastejno. Slabé 4* ()

Fight at the Museum / Temple Frogs (2021) (S03E04)

První díl tak krásně navnadí na další posun v ději, zatímco ten druhý, to úplně ukázkově smete ze stolu. To si to všechno tvůrci šetří na poslední epizody nebo co? Jinak to ale ušlo, jen to není takový nářez, jako druhá série a to mě celkem mrzí, jelikož tady je ve hře mnohem víc... Lepší díl: Fight at the Museum. Silné 3* ()

Spider-Sprig / Olivia & Yunan (2021) (S03E07)

Druhý díl z toho udělal zatím jednu z nejlepších epizod třetí série, jelikož se v něm vracíme do Newtopie a dozvídáme se o momentální situaci postav, jejichž osud byl doposud dost nejasný. A i Marcy se zde objeví, ale i když nakonec nezemřela, stejně jí tu na konci nepotká nic dobrého... Tak jako tak byl ten díl hodně zajímavý a některé nejasnosti (třeba ohledně sklepních prostor hradu) vysvětlil a děj tak opět posunul dál. A ten první díl byla parodie na Spider-Mana, celkem fajn, ale nijak zvlášť zajímavá, Lepší díl: Olivia & Yunan. 4* ()

Froggy Little Christmas (2021) (S03E09)

Ne, tyhle vánoční speciály mě fakt neberou. Něco vtipného se tu sice našlo a vyloženě málo toho nebylo, ale zápletku to mělo dost slabou... 3* ()

Escape to Amphibia (2022) (S03E10)

Je to fajn epizoda a oproti minulým dost povedená, ale nemůžu si pomoct, čekal jsem to líp vygradované. Nicméně na další díly mě to solidně navnadilo a teď už by se to konečně mohlo vrátit na úroveň 2. série. Návrat do Amphibie by mohl být fakt hodně zajímavý, zvlášť když je v takovém stavu, v jakém je... 4* ()

Commander Anne / Sprivy (2022) (S03E11)

Dobré, ale pořád ne tak epické, jak jsem od třetí série očekával. Doufal jsem, že tady ten děj půjde skutečně dost dopředu a naštěstí i jde, ale značně pomalu. Navíc to neustále omlouvání obou holek už působí poněkud otravně, když už si toho ani nemají moc vyříkávat. Před nimi je obrovský nepřítel, o stavu Marcy vůbec nikdo neví a furt se schyluje k velkým věcem, ale k těm se schyluje už od konce druhé série... Lepší díl: mám to na stejno. Slabé 4* ()

Sasha's Angels / Olm Town Road (2022) (S03E12)

Celkem spokojenost u obou dílů a kdyby to v podobném tempu a zaměření jelo až do konce, vůbec bych se nezlobil. Lepší díl: Sasha´s Angels. Lepší 4* ()

Mother of Olms / Grime's Pupil (2022) (S03E13)

Čekal jsem hodně - a dostal málo s víceméně dost nevtipnými humorem. Ale druhý díl, ve kterém se usmíří Sprig s Girmem mi ty dojmy trochu zachránil, nicméně víc jak tři téhle epizodě fakt dát nemůžu. Lepší díl: Grime´s Pupil. 3* ()

The Root of Evil / The Core & the King (2022) (S03E14)

Tak ale tohle byl zase nářez, na jaký jsem už dlouho čekal. První díl si mě získal už jen tím, že parodovala Slunovrat a navíc v něm byla šílená sekta + se mi tam hodně líbilo ještě něco, ale to už bych spoileroval a druhý díl se konečně zase odehrává v Newtopii a to se zajímavým náhledem do minulosti Amphibie, který je hodně zajímavý a hodně překvapující. Navíc slibuje skutečně velké finále a scéna s apokalyptickou vizí mě popravdě dostala. Vadí mi, že si to nejlepší tvůrci šetřili na úplně poslední epizody a za celou třetí sérii jen rozehrávali, co v nich bude mít roli, nicméně jestli následující epizody budou jako tahle, tak to bude skutečně něco a finále bude s největší pravděpodobností ještě epičtější, než finále druhé série. Aspoň v to teda doufám... Akorát mě štve, že na další epizodu budu muset celý týden čekat :-( Lepší díl: mám to nastejno. 5* ()

Newts in Tights / Fight or Flight (2022) (S03E15)

Taková ta epizoda vyloženě na odlehčení, kde sice potěší další návrat starších postav, ale není to prostě tak dobré jak by mohlo být. Ale aspoň mi to zatím potvrzuje jednu moji teorii, kterou mám od minulé epizody a které mi přijde dost jasná a popravdě budu jenom rád, když se mi skutečně potvrdí... Po minulé geniální epizodě ale holt tentokrát menší zklamání... Lepší díl: Fight or Flight. Silné 3* ()

The Three Armies / The Beginning of the End (2022) (S03E16)

Už takhle rychle došlo k velké bitvě? To jsem upřímně nečekal... Rozhodně jsem za to ale rád, protože to bylo skutečně hodně epické a dalšího dílu se popravdě nemůžu dočkat. Vadí mi snad jen to, že se Anna nesnaží víc využívat svoje schopnosti, protože i když je po tom značně zesláblá, minimálně ve dvou situacích tady se divím, že se to nepokusila využít jako poslední možnost pro záchranu. Ale to je naštěstí celkem malá vada na plný počet to jinak stále vidím. Slabých 5* ()