ricci.s

Režisér nakrútil najprv staršiu fajnovú trilógiu Kuntilanak, ktorú sa rozhodol zremakeovať do trochu viac detskej a dobrodružnej podoby, čo mi v prvej časti až tak nesedelo, ale táto časť je neporovnateľne lepšia. Aj keď stále je to viac fantazijno-dobrodružné ako vyložene hororové. Niet sa čomu diviť, keď tu opäť hrajú detskí herci z jednotky, a Kuntilanak sa už vyložene koncentruje na unášanie malých detí. Súrodenci sa vyberú do domu uprostred lesov, kde má žiť biologická matka jednej z nich, no keď zistia, kto tá ženská v skutočnosti je, nebude ľahké jej prekliaty les opustiť. Hororík, v ktorom sme sa presunuli do omnoho atmosférickejšieho prostredia, a dokonca je to aj ohľadom trikov a masiek omnoho pestrejšie, a tým aj drsnejšie a strašidelnejšie. Námetom to trochu inklinuje ku Gretel and Hansel, dokonca ho úrovňou a snahou minimálne o triedu prevyšuje, a to predovšetkým vďaka dostatočnej akčnosti, aj keď sa stále pohybujeme v debilnom ratingu PG-13. Bodaj by vznikla trojka, v ktorej konečne potečie krv... kľudne aj tých otravných faganov, to by bol šok! ()